Altus otrzymał zgodę na przejęcie BPH TFI
16.05.2017 | Zespół Analiz Online
UOKiK wyraził zgodę na przejęcie kontroli nad BPH TFI przez spółkę Altus Agent Transferowy

Spółka Altus AgentTransferowy poinformowała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez nią kontroli nad spółką BPH TFI.

Zgoda na koncentrację wydana przez UOKiK była warunkiem realizacji umowy nabycia 100% akcji BPH TFI przez Altus Agent Transferowy.

Jak poinformowano, obecnie toczy się postępowanie przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF), wszczęte w związku ze złożonym na podstawie art. 54 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi zawiadomieniu o zamiarze przekroczenia 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz udziału w kapitale zakładowym BPH TFI.

Komunikat na temat zawarcia umowy został opublikowany na początku kwietnia 2017 r. Poinformowano w nim, że negocjacje w sprawie przejęcia BPH TFI rozpoczęły się 23 lutego tego roku, a sama umowa nabycia zawarta została 5 kwietnia. Wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad BPH TFI został wniesiony przez Altus TFI 12 kwietnia br.

Wartość aktywów Altus TFI na koniec kwietnia 2017 r. wynosiła przeszło 10 mld zł. Natomiast aktywa BPH TFI warte były blisko 2,5 mld zł.


/aol

TAGI:

Altus TFIBPH TFIUOKiKzmiany we władzach, akcjonariat

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę