Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Zmian kadrowych w PZU ciąg dalszy

30.07.2015 | Anna Zalewska
Rada nadzorcza TFI PZU odwołała Krzysztofa Tokarskiego z funkcji prezesa. Jego miejsce zajął Tomasz Stadnik, dotychczasowy wiceprezes spółki. To już druga w tym roku istotna zmiana w zarządzie grupy PZU. Miesiąc wcześniej z funkcji szefa PZU Inwestycje i członka zarządu PZU został odwołany Ryszard Trepczyński.

 
Krzysztof Tokarski był prezesem TFI PZU od początku 2012 roku. W tym czasie na skutek tzw. ufunduszowienia, czyli przenoszenia pieniędzy ubezpieczyciela do funduszy oraz wyjściu ze sprzedażą do zewnętrznych dystrybutorów aktywa zgromadzone w funduszach wzrosły z 5,4 mld zł do ponad 28 mld zł. Tym samym towarzystwo osiągnęło pozycję lidera rynku z udziałem na poziomie 12%.
 
Tomasz Stadnik jest obecny na rynku finansowym od 15 lat. Wcześniej związany był m.in. z Credit Suisse Asset Management (w Warszawie i Londynie) oraz ABN AMRO Asset Management. W grupie PZU jest od 2009 roku. Początkowo był zatrudniony jako zastępca dyrektora Biura Papierów Dłużnych i Instrumentów Pochodnych, a od marca 2012 jako wiceprezes zarządu, CIO (Chief Investment Officer) odpowiedzialny za obszar inwestycji. 

Anna Zalewska
Analizy Online

TAGI:

Krzysztof TokarskiTFI PZUTomasz Stadnikzmiany we władzach, akcjonariat

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Popularne


zobacz także

↑ na górę