​B.Bogdziewicz o spółkach technologicznych

09.05.2019 | analizy.pl

Analizując spółki technologiczne, warto skupić się na innych wskaźnikach niż np. P/E - mówi Błażej Bogdziewicz, wiceprezes Caspar AM

Kilka dni po tym, jak Warren Buffet ujawnił, że jego Berkshire Hathaway kupił akcje spółki Amazon, a sam legendarny inwestor dał do zrozumienia, że żałuje, że tak późno i tuż przed debiutem Ubera, rozmawiamy o tym, jaki sens w przypadku spółek technologicznych ma analizowanie wskaźnika cena do zysk. Według Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa Caspar Asset Managament, bazowanie na tym wskaźniku nie ma wielkiego sensu.
Zdaniem gościa analizy.player bardzo wysokie P/E nie przekreśla atrakcyjności inwestycji w spółkę, tak samo jak bardzo niskie P/E w innych sektorach nie musi być zapowiedzą inwestycyjnego sukcesu.

Zarządzający zwraca uwagę na inny wskaźnik, który jest kluczowy szczególnie w analizie spółek technologicznych –taki, który pokazuje ile firma potrafi generować wolnej gotówki.  Warto też jeszcze zastanowić się jakie ma możliwości zwiększania swoich przychodów.
 
Więcej w materiale video
 
Wywiad przeprowadzony we wnętrzu myhive Crown Tower dzięki uprzejmości IMMOFINANZ, właściciela marki myhive (www.myhive-offices.com).

TAGI:

Błażej Bogdziewicz

zobacz także

↑ na górę