​B.Bogdziewicz o spółkach technologicznych

09.05.2019 | Zespół Analiz Online

Analizując spółki technologiczne, warto skupić się na innych wskaźnikach niż np. P/E - mówi Błażej Bogdziewicz, wiceprezes Caspar AM

Kilka dni po tym, jak Warren Buffet ujawnił, że jego Berkshire Hathaway kupił akcje spółki Amazon, a sam legendarny inwestor dał do zrozumienia, że żałuje, że tak późno i tuż przed debiutem Ubera, rozmawiamy o tym, jaki sens w przypadku spółek technologicznych ma analizowanie wskaźnika cena do zysk. Według Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa Caspar Asset Managament, bazowanie na tym wskaźniku nie ma wielkiego sensu.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Zdaniem gościa analizy.player bardzo wysokie P/E nie przekreśla atrakcyjności inwestycji w spółkę, tak samo jak bardzo niskie P/E w innych sektorach nie musi być zapowiedzą inwestycyjnego sukcesu.

Zarządzający zwraca uwagę na inny wskaźnik, który jest kluczowy szczególnie w analizie spółek technologicznych –taki, który pokazuje ile firma potrafi generować wolnej gotówki.  Warto też jeszcze zastanowić się jakie ma możliwości zwiększania swoich przychodów.
 
Więcej w materiale video
 
Wywiad przeprowadzony we wnętrzu myhive Crown Tower dzięki uprzejmości IMMOFINANZ, właściciela marki myhive (www.myhive-offices.com).

TAGI:

Błażej Bogdziewicz

zobacz także

↑ na górę