Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Wysokie straty funduszy W Investments

24.05.2019 | analizy.pl
Likwidator funduszy W Investments ujawnił wycenę dwóch. Straty inwestorów wynoszą kilkadziesiąt procent - donosi Puls Biznesu

Po 15 miesiącach oczekiwań Raiffeisen – likwidator funduszy WI – przedstawił sprawozdania finansowe dwóch z nich – Vivante i Inwestycji Selektywnych. W momencie otwarcia likwidacji jeden certyfikat Vivante był warty 97,17 zł, a Inwestycji Selektywnych 650,70 zł. To znacznie mniej niż wynosiła poprzednia wycena z sierpnia 2017 roku (kolejno 690 zł i 1172 zł). Według szacunków „Pulsu Biznesu” inwestorzy funduszu Vivante stracą średnio ok. -87% tego, co zainwestowali. W przypadku Inwestycji Selektywnych strata może sięgnąć około -60%.

Vivante, Inwestycje Selektywne - WInvestments

Zdaniem kancelarii Matczuk, Wieczorek i Wspólnicy, reprezentującej poszkodowanych inwestorów funduszy WI, o tak gigantycznych stratach Vivante zadecydowały przeceny obligacji, które fundusz nabywał od spółek cypryjskich bez majątku, za to powiązanych z firmami zarządzającymi funduszami, szczególnie Meridian Fund Management (MFM). Siedmiu przedstawicieli MFM i Domu Maklerskiego WI, drugiej firmy zarządzającej, od ponad dwóch miesięcy przebywa w areszcie z zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 2012-17 oszukała ponad 2 tys. inwestorów na 600 mln zł.

Za: Puls Biznesu (2019-05-23), Dawid Tokarz, Gorzka prawda o funduszach WI

TAGI:

DM W Investments

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę