Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

PKO Finat i PFR podpisały umowę o stworzeniu Systemu Ewidencji PPK

22.03.2019 | analizy.pl
Źródło: jakkapan / Shutterstock.com
PKO Finat i Polski Fundusz Rozwoju podpisały umowę o stworzeniu Systemu Ewidencji PPK - poinformował PFR. System powstanie do 1 lipca 2019 roku

PKO Finat ma na bieżąco agregować informacje z całego rynku PPK, utrzymywać i obsługiwać od strony operacyjnej całą ewidencję PPK.

- Wybór operatora systemu ewidencji PPK został dokonany w konkurencyjnym i wymagającym procesie przetargowym i to kolejny krok w kierunku sprawnego wdrożenia programu. Finat jako podmiot z grupy PKO Banku Polskiego gwarantuje wysoką jakość, technologie i bezpieczeństwo systemu ewidencji i rozliczeń PPK - powiedział Paweł Borys, prezes PFR.

Od 1 lipca 2019 r. pracodawcy będą mogli rejestrować swoich pracowników w PPK, a wskazane ustawą instytucje zaczną otrzymywać środki zarejestrowanych pracowników.

"PFR będzie odpowiedzialny za prowadzenie ewidencji uczestników PPK, rejestru instytucji finansowych dopuszczonych do oferowania PPK oraz stworzenie dla pracodawców i pracowników specjalnego portalu internetowego, na którym będą przedstawiane niezbędne informacje o PPK" - podano w komunikacie.

PKO Finat jest spółką technologiczną z grupy PKO Banku Polskiego specjalizują się m.in. w dostarczaniu rozwiązań technologicznych klientom m.in. z branży finansowej. Na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego spółka świadczy również usługi w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Pracownicze plany kapitałowe to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę, przeznaczony dla ok. 11,5 mln zatrudnionych osób.

Za: PAP

zobacz także

↑ na górę