Robert Stanilewicz rozpoczyna współpracę z Analizami Online

05.10.2018 | Zespół Analiz Online
Dziennikarz ekonomiczny Robert Stanilewicz z początkiem października dołączył do zespołu Analiz Online, gdzie będzie odpowiedzialny za rozwój firmy w obszarze multimedialnym

Robert Stanilewicz obejmie stanowisko Dyrektora Rozwoju Mediów. W nowym miejscu będzie współtworzył projekt internetowej telewizji inwestycyjnej, wzmacniając tym samym kompetencje spółki w dziedzinie tworzenia jakościowych treści wideo, skierowanych przede wszystkim do użytkowników serwisu analizy.pl. 

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Programowo będzie odpowiedzialny za strategię rozwoju różnych form wideo oraz promocję tych formatów w mediach społecznościowych. Będą to materiały reporterskie i rozmowy z ekspertami (ekonomistami, analitykami, inwestorami), dotyczące najważniejszych informacji gospodarczych i najgłośniejszych wydarzeń na rynkach.

- Wideo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów online. W intrenecie brakuje materiałów edukacyjnych, dlatego naszym priorytetem jest poszerzenie oferty serwisów grupy Analizy Online, w tym przede wszystkim analizy.pl i kupfundusz.pl o wartościowe treści multimedialne skierowane do indywidualnych inwestorów. Stawiamy na materiały autorskie o wysokiej jakości, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Roberta Stanilewicza – jednego z najlepszych dziennikarzy ekonomicznych w Polsce, z którym mieliśmy już okazję współpracować m.in. podczas tworzenia programu” Milion w Portfelu”, emitowanego w TVNCNBC a potem TVN24 Biznes i Świat kilka lat temu – mówi Michał Duniec, prezes Analizy Online.

Robert Stanilewicz przez ponad 16 lat był związany z grupą TVN – jako dziennikarz stacji TVN24 (niemal od początku jej istnienia), TVN CNBC, a po jego likwidacji – z TVN24 BiS. Prowadził serwisy i programy ekonomiczne, był m.in. gospodarzem programu „Bilans”, „Fakty, ludzie, pieniądze” „90 minut”, magazynu o finansach osobistych „Portfel”. Otrzymał kilka wyróżnień dla dziennikarzy gospodarczych, m.in. nagrodę im. Grabskiego przyznawaną przez NBP oraz nagrodę „Libertas et Auxilium”. Za popularyzowanie tematów o bankowości i finansach otrzymał też nagrodę im. Mariana Krzaka.

- Cieszę się, że będę mógł swoim doświadczeniem wspierać rozwój analizy.pl w zupełnie nowym obszarze. Analizy.pl to kompetencje, unikalna wiedza, głębokie podejście analityczne. W tym już są świetni. Tym większe wyzwanie dla mnie by obszar, za który będę odpowiadał stał się silnym wsparciem dla ich dotychczasowych działań i otworzył nowe możliwości. Już teraz analizy.pl publikują coraz więcej treści wykraczających poza aktualną sytuacją na rynku funduszy inwestycyjnych, dlatego mam wielką nadzieję, że nasze wspólne działania stworzą platformę do dyskusji o rynku finansowym, gospodarce, budowaniu wartości, a także do edukacji finansowej.
Poza tym wygląda na to, że to fajni ludzie i mają naprawdę niezły ekspres do kawy – mówi Robert Stanilewicz.

Analizy Online są liderem w dostarczaniu wysokiej jakości unikatowych rozwiązań analitycznych dla instytucji rynku kapitałowego. Spółka jest m.in. właścicielem portalu analizy.pl skierowanego do osób chcących efektywnie pomnażać swoje oszczędności. Obecnie trwają prace nad nową wersją serwisu analizy.pl, którego premiera planowana jest na drugą połowę 2019 roku. Serwis w nowej odsłonie będzie stworzony w oparciu o najnowsze dostępne obecnie technologie, będzie w pełni responsywny i uzupełniony o nowe narzędzia do analizy produktów finansowych. Istotną częścią nowego serwisu będzie warstwa wideo, która w nowej zoptymalizowanej architekturze informacji pozwoli użytkownikom na szybszą i bardziej komfortową konsumpcję publikowanych treści. 
 
Obecnie liczba realnych użytkowników odwiedzających co miesiąc analizy.pl wynosi ponad 95 tys. osób.

/aol

TAGI:

analizy.pl

zobacz także

↑ na górę