Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Te TFI przyciągają najwięcej internautów

20.08.2018 | Katarzyna Czupa
Źródło: Anna Frajtova/shutterstock.com
Im większe towarzystwo i im więcej klientów korzysta z jego usług, tym większą popularnością cieszy się jego strona internetowa

Coraz więcej narzędzi pozwala analizować popularność treści publikowanych w Internecie. Postanowiliśmy to wykorzystać  i przyjrzeć się statystykom stron TFI. W analizie uwzględniliśmy dziesięć największych towarzystw pod względem aktywów funduszy detalicznych. Przyjrzeliśmy się, jak wypadają w rankingu portalu SimilarWeb. Zestawienie obejmuje firmy z całego świata i jest tworzone na podstawie „ruchu” internautów na stronach poświęconych poszczególnym instytucjom. Każdy z podmiotów jest przyporządkowany do odpowiedniej kategorii – największe polskie TFI znalazły się w grupie „finanse>inwestycje”. W związku z tym, że dwa towarzystwa (TFI PZU i Aviva Investors Poland TFI) nie posiadają własnych stron internetowych – TFI mają zakładkę na stronie poświęconej całej grupie kapitałowej – w rankingu zakwalifikowano je do innej kategorii i tym samym ostatecznie nie znalazły się w naszym zestawieniu.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Największą popularnością cieszy się strona PKO TFI, która zajmuje 810. miejsce w rankingu globalnym w kategorii biznes/inwestycje. Według SimilarWeb średnio miesięcznie liczba wizyt (na podstawie danych z sześciu miesięcy) serwisu oscyluje w granicach 305 tys. – to najwięcej spośród wszystkich TFI uwzględnionych w zestawieniu. Duży „ruch” internautów nie powinien dziwić. PKO TFI to największe towarzystwo na polskim rynku pod względem aktywów funduszy detalicznych (ponad 32,2 mld zł na koniec lipca br.). TFI jest liderem także, jeśli chodzi o liczbę klientów – na koniec czerwca br. z usług towarzystwa korzystało przeszło 546 tys. osób.

Przyglądając się pozostałym TFI w zestawieniu można wyciągnąć wniosek, że im większymi aktywami zarządza dany podmiot, tym większy ruch występuje na jego stronie. Dwa towarzystwa wyłamują się jednak z tej reguły. Drugie miejsce pod względem ruchu internautów zajmuje bowiem nie Pekao TFI (zaraz po PKO TFI drugie największe TFI w Polsce), lecz NN Investment Partners TFI. Warto jednak dodać, że w związku ze zmianami w akcjonariacie doszło do zmiany nazwy Pekao TFI (wcześniej Pioneer TFI) oraz zmiany adresu strony internetowej, co mogło wpłynąć na miejsce w rankingu (w zestawieniu prezentujemy dane dla starej domeny – w przypadku nowej występuje brak danych).

Kolejne miejsca w rankingu są zgodne z oczekiwaniami. Podium zamyka BZ WBK TFI, a za nim znalazły się Union Investment TFIInvestors TFI i Noble Funds TFI. Warto przy tym zauważyć, że w rankingu globalnym ich pozycje są relatywnie niższe niż w przypadku dwóch wymienionych wcześniej towarzystw. W naszym zestawieniu znalazło się jeszcze Millennium TFI, którego strona jest na 480,5 tys. miejscu w światowym zestawieniu.

Katarzyna Czupa
Analizy Online

TAGI:

Aviva Investors TFIBZ WBK TFIInvestors TFIMillennium TFINN Investment Partners TFINoble Funds TFIPekao TFIPKO TFITFI PZUUnion Investment TFI

zobacz także

↑ na górę