Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

19.03.2019 | analizy.pl
Dziś w prasie o bezowocnych negocjacjach w sprawie wykupu certyfikatów funduszy WI, a także o spadku aktywów funduszy absolutnej stopy zwrotu w Europie oraz o perspektywach dla akcji z tego kontynentu

Negocjacje w sprawie funduszy WI

Jak donosi „Puls Biznesu” Alior Bank, największy dystrybutor funduszy WI, a także Raiffeisen Bank Polska (ich depozytariusz, a obecnie likwidator) oraz BOŚ Bank, mniejszy dystrybutor, prowadziły rozmowy z Komisją Nadzoru Finansowego, które miały zakończyć się wypracowaniem porozumienia i wykupieniem certyfikatów WI za 60% ich wartości od ich posiadaczy, to jest za około 300 mln zł. Negocjacje zakończyły się fiaskiem. Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety.

Za: Puls Biznesu (2019-03-19), Dawid Tokarz, Bankowe rozmowy o funduszach WI


Absolutny spadek aktywów

Aktywa europejskich funduszy absolutnej stopy zwrotu skurczyły się w 2018 r. o 24 mld euro, czyli o -23%, do 86 mld euro. Jak czytamy w dzisiejszym „Parkiecie” inwestorzy zaczęli wycofywać pieniądze z tych niegdyś popularnych produktów po długim okresie ich słabych wyników. W przypadku polskich funduszy absolutnej stopy zwrotu aktywa w ubiegłym roku skurczyły się o -6,2 mld zł, tj. aż o -41% i na koniec roku wynosiły niespełna 9 mld zł.

Za: Parkiet (2019-03-19), JB, Fundusze topnieją


Morgan Stanley: europejskie akcje mogą pozytywnie zaskoczyć

Z funduszy inwestujących w europejskie akcje kapitał odpływał (licząc netto) nieprzerwanie przez 50 tygodni z rzędu - wynika z danych banku Morgan Stanley. To najdłuższy taki okres od 2009 r. Trwał on, pomimo że początek 2019 r. przyniósł solidne odbicie na wielu europejskich giełdach. Czy inwestorzy spóźniają się, czy też są ostrożni? Więcej w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.

Za: Parkiet (2019-03-19), Hubert Kozieł, Parkiety Europy czekają na impuls

/wk

TAGI:

Alior Bankfundusze absolute returnprzegląd prasyRaiffeisenWI investments

Popularne

Zobacz także

↑ na górę