Przegląd prasy

11.08.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o zmianach w nadzorze nad funduszami inwestycyjnymi oraz spadku zainteresowania klientów funduszami absolute return

Nowa epoka dla TFI
Nadzór nad funduszami inwestycyjnymi ma nowego szefa. Barbara Jawdosiuk nie jest już dyrektorką departamentu funduszy inwestycyjnych Komisji Nadzoru Finansowego. Potwierdził to Jacek Barszczewski, rzecznik Komisji. - Od środy obowiązki dyrektora departamentu funduszy inwestycyjnych urzędu KNF pełni Marcin Mołdawa - dodaje. Nowy p.o. do tej pory był zastępcą dyrektora departamentu. Można powiedzieć, że skończyła się pewna epoka dla TFI. Barbara Jawdosiuk związana była z KNF od 1994 r., a wcześniej z KPW. Od 2002 r. zatrudniona była na stanowiskach radcy przewodniczącego, zastępcy dyrektora i dyrektora departamentu. Przez większość czasu zajmowała się nadzorem nad funduszami inwestycyjnymi.
 
Za: Parkiet nr 180 (2017-08-11), s.9, Jan Morbiato, Dla TFI skończyła się pewna epoka
Rzeczpospolia nr 180 (2017-08-11), s.B-2, Jan Morbiato, Zmiany w nadzorze nad funduszami

Spadek zainteresowania funduszami absolute return
Słabsze wyniki funduszy absolutnej stopy zwrotu skłoniły część klientów do umorzeń jednostek. Na koniec czerwca aktywa tej grupy spadły o -1,7%, do 15,3 mld zł i był to jedyny segment rynku funduszy publicznych, który zmniejszył się w porównaniu z poprzednim miesiącem.
 
Za: Puls Biznesu nr 153 (2017-08-11), Kamil Zatoński, Fundusze absolute return w odwrocie
 
Ostatnia fala hossy przed nami
W rozmowie dla portalu Puls Biznesu Andrzej Domański, członek zarządu Eques Investment TFI, podkreślił, że rynki akcji dojrzewają do korekty, a następujące po niej zwyżki będą ostatnim akordem hossy. Optymizm jest na wysokich, ale wciąż jeszcze nie na skrajnie wysokich, poziomach. Indeksy, w szczególności europejskie, mają szansę zamknąć rok powyżej obecnie notowanych pułapów. Specjalista Eques Investment stwierdził również, że w najbliższych sześciu miesiącach perspektywy WIG20 będą słabsze od perspektyw dla niemieckiego indeksu DAX. Pogorszenie nastawienia do polskich aktywów powinno się przełożyć także na osłabienie złotego.

Za: Puls Biznesu nr 153 (2017-08-11), Marek Wierciszewski, Andrzej Domański, Będzie jeszcze fala hossy, ale już ostatnia
 

/os

TAGI:

Andrzej DomańskiEques Investment TFIfundusze absolute returnKNFprzegląd prasy

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

13.07.2018
↑ na górę