KNF dała zielone światło dla Beta ETF mWIG40TR FIZ

26.06.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Shutterstock.com
Wielu inwestorów czekało na tę informację – Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Beta ETF mWIG40TR FIZ

Już wcześniej było wiadomo, że Beta Securities Poland razem z AgioFunds TFI i DM BOŚ pracują nad kolejnym ETF-em. Po Beta ETF WIG20TR przyszedł czas na Beta ETF mWIG40TR. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny tego funduszu i już niedługo (sierpień/wrzesień) jego certyfikaty będą notowane na GPW. Opłata stała za zarządzanie wyniesie 0,8% rocznie, czyli będzie nieco wyższa niż w pierwszym ETF-ie (0,5%). Cena jednego certyfikatu będzie wynosić ok. 50 zł (1/100 indeksu mWIG40TR).

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Start pierwszego ETF-a, na WIG20TR, odbił się głośnym echem w mediach – podkreślano niską opłatę za zarządzanie (0,5% rocznie) i benchmark, którym jest indeks największych polskich spółek powiększony o dywidendy. Pomimo niskiego zainteresowania polskiego inwestora funduszami akcji w ogóle, Beta WIG20TR pozyskał prawie 17,5 mln zł netto (w okresie styczeń-maj), co jest jednym z najlepszych wyników spośród wszystkich funduszy akcji polskich w tym roku. Zainteresowanie kolejnym ETF-em może być jeszcze wyższe. Spółki z indeksu mWIG40 są uważane za bardziej innowacyjne od blue chipów, jest ich więcej, ale nie są tak płynne. Notowany na giełdzie ETF odwzorowujący ich zachowanie może być więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają taniego i skutecznego sposobu na zainwestowanie w sektor średnich polskich spółek.

/wk

TAGI:

AgioFunds TFIBeta SecuritiesDM BOŚETFmWIG40

zobacz także

↑ na górę