Liczba klientów funduszy inwestycyjnych (czerwiec 2017)
06.09.2017 | Zespół Analiz Online
pobierz plik: pdf
Drugi kwartał 2017 r. upłynął pod znakiem wzrostu liczby klientów TFI

Według zgromadzonych przez nas danych, w ciągu trzech miesięcy (od marca do czerwca) liczba klientów funduszy inwestycyjnych wzrosła o ok. +35 tys. osób (+1,6%). W ciągu minionych 12 miesięcy grono osób korzystających z usług TFI powiększyło się o przeszło +90 tys. (+4,4%). W efekcie na koniec czerwca 2017 r. jednostki i certyfikaty w 20 monitorowanych przez nas towarzystwach posiadało ponad 2,15 mln osób (warto przy tym pamiętać, że jedna osoba może być klientem kilku TFI).

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Choć na poziomie całego sektora sytuacja pozostaje dość stabilna, poszczególne TFI doświadczyły istotnych zmian. W ujęciu wartościowym największy wzrost liczby klientów (kolejny kwartał z rzędu) odnotowało PKO TFI, z którego usług zdecydowało się skorzystać kolejne 18 tys. osób netto. Dzięki wzrostowi zainteresowania ofertą, PKO TFI ugruntowało pozycję lidera rynku. Istotnie liczbę klientów zwiększyło także Noble Funds TFI, m.in. dzięki przecjęciu funduszy Open Finance TFI.

Na uwagę zasługuje także Investors TFI – grono jego klientów wzrosło o blisko +8 tys. osób netto, co oznacza 10-procentowy przyrost w ciągu kwartału.

Na 20 TFI przekazujących dane o liczbie klientów, ich spadek w II kwartale odnotowało co czwarte. Wśród nich znalazły się 3 towarzystwa wywodzące się z branży ubezpieczeniowej.
 
Katarzyna Czupa
Analizy Online

TAGI:

Investors TFIliczba klientów Noble Funds TFIPKO TFI

zobacz także

13.07.2018
↑ na górę