Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Nowy bank, nowa lokata na 4%

19.09.2019 | analizy.pl
Źródło: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com
Włoski BFF Banking Group otwiera oddział banku w Polsce oraz wprowadza na rynek Facto – lokatę terminową dostępną on-line

Lokata Facto oferuje odmienne stawki dla stałych i dla nowych klientów. Do końca października nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie od 2,0% do 4,0% w skali roku w zależności od okresu jej trwania: od 3 do 60 miesięcy. Najwyższa stawka 4,0% dotyczy okresu 5-letniego w przypadku złożenia dyspozycji otwarcia lokaty do 30 dni od daty przesłania przez bank informacji o zawarciu umowy. W ofercie standardowej stawki są o ok. 0,5 pkt proc. niższe.Lokaty oferowane przez BFF Banking Group są gwarantowane przez Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi - F.I.T.D.), będący włoskim odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Na utworzenie polskiego oddziału BFF Banking Group zezwoliła Komisja Nadzoru Finansowego.

Chociaż grupa tworzy nowy oddział w Polsce, to jest już znana na naszym rynku. Obecnie m.in. udziela finansowania szpitalom oraz samorządom.

Polska jest piątym europejskim rynkiem, na którym dostępne będą produkty depozytowe oferowane przez BFF Banking Group. Pozostałymi krajami są Włochy, Hiszpania, Niemcy oraz Holandia. Od 2014 roku łączny wolumen zgromadzonych depozytów Facto przekroczył 2,3 mld euro. W Polsce w ciągu kilku lat chce uzyskać wolumen 300 mln euro.

TAGI:

lokaty bankowe

zobacz także

↑ na górę