Dwa fundusze z parasola Rockbridge Superior w likwidacji

01.07.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Jakub Krechowicz / Shutterstock.com
Rockbridge Superior Akcji i Rockbridge Superior Rynku Surowców postawione w stan w likwidacji. Powód – przestały być dla TFI rentowne

Jak poinformowało Rockbridge TFI wystąpiła przesłanka do rozpoczęcia likwidacji przewidziana w statucie parasola Superior, a mianowicie w ciągu kolejnych 2 miesięcy suma kosztów związanych z działalnością obydwu subfunduszy ponoszonych przez Towarzystwo przewyższa przychody TFI z tytułu wynagrodzenia za zarządzanie. Rockbridge TFI podjęło więc decyzję o otwarciu likwidacji dwóch subfunduszy:
Rockbridge Subfundusz Superior Akcji
Rockbridge Subfundusz Superior Rynku Surowców

Dzień otwarcia likwidacji ustalony został na 28 czerwca 2019 roku. Zakończenie planowane jest na 31 lipca 2019 r. - w tym terminie planowane jest dokonanie wypłat na rzecz klientów subfunduszy.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres:
 
Rockbridge TFI S.A.
ul. Marszałkowska 142
00-061 Warszawa
E-mail: info@rockbridge.pl

Historia parasola Superior zaczęła się w czerwcu 2015 roku, jeszcze pod marką BPH TFI. Cztery subfundusze (Superior DłużnySuperior ObligacjiSuperior Selektywny i Superior Akcji) charakteryzowały się bardzo niskimi, jak na polskie standardy, opłatami stałymi za zarządzanie. Od 0,3% w ówczesnym funduszu „pieniężnym” do 0,7% w funduszu akcyjnym. Aby ten ambitny projekt się „spiął” towarzystwo ustanowiło minimalną pierwszą wpłatę na poziomie 500 tys. zł. Na początku aktywa rosły w stałym, solidnym tempie. W najlepszym okresie, tj. marcu 2017 roku, wartość środków we wszystkich czterech subfunduszach wynosiła 70 mln zł. Od tego czasu spadła do niespełna 9 mln zł na koniec maja tego roku.

/wk

TAGI:

BPH TFIRockbridge TFI

zobacz także

↑ na górę