Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Dwa fundusze z parasola Rockbridge Superior w likwidacji

01.07.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Jakub Krechowicz / Shutterstock.com
Rockbridge Superior Akcji i Rockbridge Superior Rynku Surowców postawione w stan w likwidacji. Powód – przestały być dla TFI rentowne

Jak poinformowało Rockbridge TFI wystąpiła przesłanka do rozpoczęcia likwidacji przewidziana w statucie parasola Superior, a mianowicie w ciągu kolejnych 2 miesięcy suma kosztów związanych z działalnością obydwu subfunduszy ponoszonych przez Towarzystwo przewyższa przychody TFI z tytułu wynagrodzenia za zarządzanie. Rockbridge TFI podjęło więc decyzję o otwarciu likwidacji dwóch subfunduszy:

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Rockbridge Subfundusz Superior Akcji
Rockbridge Subfundusz Superior Rynku Surowców

Dzień otwarcia likwidacji ustalony został na 28 czerwca 2019 roku. Zakończenie planowane jest na 31 lipca 2019 r. - w tym terminie planowane jest dokonanie wypłat na rzecz klientów subfunduszy.

[AKTUALIZACJA: w uzupełnieniu ogłoszenia z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie likwidacji dwóch funduszy, towarzystwo poinformowało o wydłużeniu likwidacji do 8 sierpnia 2019 roku z uwagi na przedłużający się proces rozliczeń z wierzycielami subfunduszy z tytułu świadczonych na rzecz subfunduszy usług za okres do dnia zakończenia likwidacji]

Wszelką korespondencję należy kierować na adres:
 
Rockbridge TFI S.A.
ul. Marszałkowska 142
00-061 Warszawa
E-mail: info@rockbridge.pl

Historia parasola Superior zaczęła się w czerwcu 2015 roku, jeszcze pod marką BPH TFI. Cztery subfundusze (Superior DłużnySuperior ObligacjiSuperior Selektywny i Superior Akcji) charakteryzowały się bardzo niskimi, jak na polskie standardy, opłatami stałymi za zarządzanie. Od 0,3% w ówczesnym funduszu „pieniężnym” do 0,7% w funduszu akcyjnym. Aby ten ambitny projekt się „spiął” towarzystwo ustanowiło minimalną pierwszą wpłatę na poziomie 500 tys. zł. Na początku aktywa rosły w stałym, solidnym tempie. W najlepszym okresie, tj. marcu 2017 roku, wartość środków we wszystkich czterech subfunduszach wynosiła 70 mln zł. Od tego czasu spadła do niespełna 9 mln zł na koniec maja tego roku.

/wk

TAGI:

BPH TFIRockbridge TFI

zobacz także

↑ na górę