Pekao TFI dołącza do Ligi Ekspertów

01.08.2019 | analizy.pl
Źródło: PanyaStudio / Shutterstock.com
Jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych dołącza do projektu edukacyjnego Liga Ekspertów. Portfelami ofensywnym i defensywnym będzie kierować Jacek Babiński, wiceprezes TFI odpowiedzialny za pion zarządzania aktywami

Pekao TFI jest trzynastą firmą w Lidze Ekspertów. Jacek Babiński postawił na fundusze ze swojego towarzystwa. Rozpoczął ostrożnie – największy udział w portfelu ofensywnym zajmuje Pekao Kompas – fundusz mieszany lokujący środki globalnie. W portfelu defensywnym największą pozycją jest fundusz dłużny Pekao Konserwatywny Plus.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Zapraszamy do obserwacji portfeli Jacka Babińskiego z Pekao TFI:
portfel ofensywny
portfel defensywny

Czytaj również pierwszy komentarz uczestnika: J.Babiński ostrożnie ustawia portfele


 

Jacek Babiński posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku finansowym, które zdobywał zarówno w PTE, jak i TFI, był związany nie tylko z dużymi korporacjami, ale również z niezależnymi firmami asset management.

Fundusze zarządzane przez Jacka Babińskiego osiągały bardzo dobre stopy zwrotu i zdobywały podium w rankingach (najlepsze OFE w latach 2011-2016, najlepsze DFE za 2012-2014, kilkunastokrotnie 1. miejsce w miesięcznych zestawieniach OFE od 10.2013).

Babiński w okresie od stycznia do lipca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora inwestycyjnego (CIO) w Skarbiec TFI, szefa zespołu produktów akcyjnych, doradcy zarządu Skarbiec Holding oraz zarządzającego funduszem.

Wcześniej przez prawie 10 lat (2007-2016) związany był z Metlife PTE (wcześniej AIG i Amplico), gdzie pełnił kolejno funkcje: zarządzającego ryzykiem inwestycyjnym, analityka akcji, analityka obligacji korporacyjnych oraz zarządzającego portfelami akcji, obligacji korporacyjnych i funduszy nieruchomości. W latach 2006-2007 pracował w KDPW S.A. na stanowisku starszego specjalisty.

Swoją karierę zawodową rozpoczął po stronie regulatora, w latach 2005-2006 był zatrudniony w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Jacek Babiński posiada tytuł CFA oraz licencję doradcy inwestycyjnego nr 313. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel Zagraniczny oraz International Business School w Bredzie. Uczestnik stażu i szkoleń inwestycyjnych w Nowym Jorku.

TAGI:

Jacek BabińskiLiga Ekspertów

zobacz także

↑ na górę