Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Nowe fundusze Alior TFI

22.10.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Shutterstock.com
Alior stawia na „spokojny i stabilny” przekaz w dwóch nowych funduszach. Te mają mieć niską opłatę za zarządzanie i korzystać z oferty TFI PZU

Dwa nowe fundusze – Alior Spokojny dla Ciebie i Alior Stabilny na Przyszłość – to efekt zacieśnienia współpracy z Grupą PZU (ubezpieczyciel jest największym akcjonariuszem Alior Banku). Obydwa będą inwestować w jednostki uczestnictwa sześciu funduszy z parasola inPZU SFIO. Przy czym udział ten ma mieścić się w przedziale od 40 do 50% aktywów netto każdego z nich. Obydwa z nich zaliczyliśmy do grupy funduszy mieszanych zagranicznych stabilnego wzrostu.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Jak mówił nam niedawno Artur Włoch, członek zarządu Alior TFI, towarzystwu zależało na wprowadzeniu funduszy o niskich kosztach zarządzania. Pierwszy z nich, Alior Spokojny dla Ciebie – będzie pobierał stałą opłatę za zarządzanie w wysokości 1,00% rocznie. Z kolei Alior Stabilny na Przyszłość będzie pobierać 1,50%.

Ten rok upływa pod bardzo dynamicznym wzrostem aktywów Alior TFI. Od kwietnia aktywa wzrosły dwukrotnie – z 331 mln zł do 680 mln zł na koniec września. To głównie efekt sprzedaży funduszu Alior Oszczędnościowy.

TAGI:

Alior TFIinpzunowe funduszeprodukty

zobacz także

↑ na górę