Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Zmiana w Lidze Ekspertów – nowy uczestnik przejmuje portfele

27.08.2019 | Wojciech Kiermacz
Zbigniew Obara, menedżer Zespołu Analiz i Doradztwa w Biurze Maklerskim Alior Banku, przejmuje portfele po Agacie Filipowicz-Rybickiej. Ekspert od razu zdecydował się na zmiany w strategii ofensywnej

Zbigniew Obara ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze inwestycji. W Biurze Maklerskim Alior Banku od 2008 roku, najpierw na stanowisku analityka, a od 2015 roku i obecnie na stanowisku menedżera Zespołu Analiz i Doradztwa. Pełni również funkcję przewodniczącego Komitetu Inwestycyjnego. W procesie świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego specjalizuje się w analizie krajowego i światowego rynku obligacji oraz selekcji funduszy inwestycyjnych.
Nowy uczestnik przejmuje portfele po Agacie Filipowicz-Rybickiej w ciekawym momencie. W tym roku zarówno strategia ofensywna i defensywna jest jedną z najlepszych w całej stawce ekspertów.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Dotychczas w portfelu ofensywnym duże znaczenie odgrywały fundusze akcji spółek wzrostowych, akcji spółek wydobywających ropę i gaz oraz akcji spółek z rynków tzw. frontierowych (np. Afryka, Bliski Wschód). Ale Zbigniew Obara zdecydował się wymienić trzy fundusze:

Skarbiec Spółek Wzrostowych -> InPZU Akcje Polskie
Schroder ISF Frontier Markets Equity  -> NN (L) Japonia
Franklin Natural Resources Fund -> Templeton Global Total Return Fund 

Jak tłumaczy w swoim pierwszym komentarzu, zmiany wynikają z chęci zmniejszenia ekspozycji na aktywa najbardziej uzależnione od dynamiki globalnego wzrostu gospodarczego (spółki wzrostowe, spółki wydobywające ropę, rynki frontierowe). Jak dodaje, w portfelu wciąż dużą rolę będą odgrywać rynki wschodzące, bo stosunek potencjalnej stopy zwrotu do ryzyka jest korzystniejszy niż na rynkach rozwiniętych.

Nowemu uczestnikowi życzymy wysokich stóp zwrotu, a Pani Agacie Filipowicz-Rybickiej dziękujemy za udział – ciekawe portfele inwestycyjne i regularne komentarze.


TAGI:

Liga Ekspertów

zobacz także

↑ na górę