Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Napływ środków do funduszy inwestycyjnych (październik 2019)

14.11.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
Październik – miesiąc oszczędzania – okazał się być jednym z najlepszych w tym roku pod względem napływu kapitału do funduszy inwestycyjnych. Bilans sprzedaży wyniósł prawie +1,0 mld zł

Saldo wpłat i wypłat do funduszy

Podobnie jak w poprzednich miesiącach inwestorzy postawili na fundusze dłużne, do których wpłacili netto +1,3 mld zł. Do sześciu funduszy trafiło po ponad +100 mln zł, w tym najwięcej PKO Obligacji Długoterminowych (Parasolowy FIO). Kapitał płynie głównie do funduszy o uniwersalnej strategii i to zarówno do funduszy papierów krótko i średnio terminowych (w tej grupie znajduje się większość dawnych funduszy gotówkowych), jak i uniwersalnych długoterminowych. W październiku kapitał dodatkowo popłynął także do funduszy papierów skarbowych (saldo było dodatnie mimo trwającego odpływu z PKO Obligacji Skarbowych) oraz korporacyjnych.
 
Dodatni bilans sprzedaży w październiku, trzeci miesiąc z rzędu, odnotowały także fundusze surowcowe oraz fundusze aktywów niepublicznych. Pozostałe segmenty zakończyły miesiąc z przewagą umorzeń.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

SaldoLiderem sprzedaży w październiku zostało TFI PZU dzięki wysokiej popularności swoich funduszy dłużnych. W pierwszej trójce znalazły się także NN Investment Partners TFI (z już ponad 2 mld zł nowego kapitału licząc od początku roku) oraz Pekao TFI. Wśród towarzystw, których fundusze cieszyły się największą popularnością w październiku znalazło się dość niespodziewanie Noble Funds TFI. To był  najlepszy miesiąc dla tego TFI w tym roku. Towarzystwo zwiększyło liczbę klientów oraz pozyskało ponad 110 mln zł nowego kapitału do swoich funduszy o niskim ryzyku.

Najpopularniejsze


Na przeciwnym biegunie znalazły się PKO TFI, AgioFunds TFI oraz Investors TFI.

Zespół analizy.pl

TAGI:

saldo wpłat i wypłatwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę