Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Aktywa funduszy PPK przekroczyły 275 mln zł

12.02.2020 | analizy.pl
Wartość aktywów netto zdefiniowanej daty PPK na koniec stycznia 2020 wyniosła ok. 275 mln zł. Liderem pozostaje PKO TFI

Aktywa PPK

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Największe aktywa w ramach PPK zgromadziło PKO TFI, które jednocześnie podpisało najwięcej umów w ramach pierwszej tury PPK oraz najwcześniej uruchomiło pierwsze fundusze pod PPK. W samym styczniu towarzystwo odnotowało wzrost aktywów o 67 mln zł do 96 mln zł. O drugie miejsce walczą Nationale Nederlanden PTE oraz TFI PZU. Choć to pierwsze z nich ma obecnie nieco większe aktywa, to większy przyrost w styczniu odnotowało TFI PZU. Powyżej 10 mln zł zgromadziły także NN Investment Partners TFI, Aviva Investors TFI oraz AXA TFI.

Z danych otrzymanych od instytucji wynika, że wzrosła także suma wypłaconych przez uczestników PPK środków. Łącznie w styczniu uczestnicy PPK wypłacili ze swoich kont ok. 1 mln zł.

Zamów raport „Wybór instytucji zarządzającej PPK” Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i przekażemy szczegóły oferty. Dowiedz się więcej.

Wypełnij formularz!

Skontaktujemy się z Tobą i przekażemy szczegóły oferty.

!
!
!
!

* Pola obowiązkowe

Według prognoz Polskiego Funduszu Rozwoju, na koniec kwietnia aktywa zgromadzone w PPK mają wzrosnąć do 1,1 mld zł, a do końca 2020 roku - do około 3 mld zł. Część tej kwoty będzie pochodziła z wpłat powitalnych, które trafiły lub trafią na konta PPK z Funduszu Pracy (łącznie ok. 400 mln zł, w tym w kwietniu 250 mln zł). 

PPK

TAGI:

PPKwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę