Jacek Janiuk nowym prezesem Pekao TFI

21.06.2019 | analizy.pl
Źródło: pcruciatti / Shutterstock.com
Po odejściu ze Skarbca TFI Jacek Janiuk objął stanowisko prezesa Pekao TFI. Będzie odpowiedzialny za Pion Zarządu, Pion Finansowy oraz Pion Sprzedaży i Marketingu, zastępując dotychczasowego prezesa Adama Jenkinsa i wiceprezes Renatę Wanat-Szelenbaum

W środę 19 czerwca Rada Nadzorcza Pekao TFI S.A. powołała na stanowisko prezesa zarządu Jacka Janiuka, który będzie odpowiedzialny za Pion Zarządu, Pion Finansowy oraz Pion Sprzedaży i Marketingu. Na kolejną kadencję Rada Nadzorcza powołała Grzegorza Barańskiego, wiceprezesa zarządu nadzorującego Pion Operacyjny oraz Jacka Babińskiego, wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za Pion Zarządzania Aktywami.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Rada Nadzorcza TFI konsekwentnie buduje zespół menedżerów. Jestem przekonany, że nowy zarząd wykorzysta potencjał drzemiący w spółce oraz zbuduje przewagi konkurencyjne na wymagającym rynku. Wierzę, że Pekao TFI umocni swoją pozycję rynkową i odegra ważną rolę na rynku pracowniczych planów kapitałowych – powiedział członek zarządu Banku Pekao S.A. Grzegorz Olszewski, odpowiedzialny za Pion Zarządzania Funduszami Inwestycyjnymi i Ubezpieczeniowymi. Bank Pekao S.A. jest jedynym pośrednim akcjonariuszem Pekao TFI S.A.

Jacek Janiuk posiada ponad 19-letnie doświadczenie na rynku finansowym, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą w firmach zarządzających aktywami (Invesco, AIG, KBL European Private Bankers, Citigroup). Przeszedł wszystkie szczeble kariery inwestycyjnej od analityka, przez zarządzającego funduszami, dyrektora departamentu inwestycyjnego, dyrektora departamentu bankowości prywatnej oraz członka zarządu. 

Moim celem jest wzmocnienie pozycji rynkowej Pekao TFI jako nowoczesnego asset managera, który zaoferuje różnym grupom klientów rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Jestem przekonany, że dzięki mojemu dotychczasowemu doświadczeniu wraz z zespołem Pekao TFI S.A. uda nam się to osiągnąć – komentuje Jacek Janiuk.

Przed dołączeniem do zespołu Pekao TFI S.A., w latach 2017-2019, pełnił funkcję członka zarządu Skarbiec TFI S.A. odpowiedzialnego za sprzedaż oraz rozwój produktów. Wcześniej, przez ponad 5 lat związany był z Bankiem Citi Handlowy, gdzie w latach 2016-2017 odpowiadał m.in. za zarządzanie Departamentem Bankowości Prywatnej oraz w latach 2011-2016 jako Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego za zbudowanie i wdrożenie procesu usługi doradztwa inwestycyjnego, której Euromoney przyznał pierwsze miejsce w Polsce w kategorii „najlepsze analizy i doradztwo inwestycyjne”.

Jacek Janiuk posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz tytuł CIIA. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie uzyskał tytuł magistra (Finanse i Inwestycje) oraz absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach z tytułem inżyniera (Matematyka). Ukończył także studium podyplomowe negocjacji i mediacji na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Pekao TFI S.A. to najdłużej działające na polskim rynku towarzystwo funduszy inwestycyjnych, aktywa zgromadzone w produktach Pekao TFI S.A. wynoszą ponad 20 miliardów złotych. 

Od redakcji: Jacek Janiuk zastąpił na stanowisku prezesa Adama Jenkinsa. Janiuk przejął również obowiązki od Renaty Wanat-Szelenbaum, dotychczasowej wiceprezes, odpowiedzialnej za Pion Sprzedaży i Marketingu. Specjalistka nie została powołana na kolejną kadencję.

TAGI:

Adam JenkinsJacek JaniukPekao TFISkarbiec TFI

zobacz także

↑ na górę