Ulubione fundusze zarządzających – zobacz najnowsze zestawienie
13.09.2017 | Wojciech Kiermacz
Najpopularniejsze fundusze, w które inwestują inni zarządzający, znajdują się w ofercie Union Investment, Aviva Investors Poland i KBC

W związku z wprowadzeniem do naszych baz najnowszych sprawozdań funduszy możemy sprawdzić, które strategie cieszą się największym zaufaniem wśród zarządzających. Poniższe zestawienie przedstawia fundusze znajdujące się w portfelach konkurencyjnych TFI na koniec czerwca. Pomijamy więc przypadki, w których towarzystwo lokuje środki w swoje rozwiązania.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

W sumie zarządzający ulokowali w jednostkach konkurencyjnych funduszy ponad 785 mln zł – o prawie 200 mln zł więcej niż pół roku wcześniej.


Najpopularniejsze były jednostki funduszy Union Investment TFI. Występowały one w 32 konkurencyjnych funduszach, a ich wycena przekroczyła 313 mln zł. Najczęściej wybierane były UniKorona Pieniężny i UniWIBID Plus. W obydwu przypadkach były one w 6 funduszach m.in. z oferty Quercus TFI i AgioFunds TFI czy Superfund TFI.

Wzięcie miały również fundusze Aviva Investors Poland TFI. Ich jednostki na koniec czerwca znajdowały się w 24 konkurencyjnych produktach, a ich wycena przekroczyła 73 mln zł. W dziewięciu innych funduszach znaleźć można było jednostki Aviva Investors Polskich Akcji (m.in. w mFunduszach i portfelach modelowych dla klientów banku ING).

Najczęściej występującym funduszem w produktach konkurencyjnych TFI był KBC Gamma. Na koniec czerwca jego jednostki występowały w 12 innych strategiach. To duża zmiana – jeszcze pół roku wcześniej były tylko w pięciu. Gammę mają w portfelach Eques Investment TFIInvestors TFI, Quercus TFI, Skarbiec TFI, Superfund TFI i TFI BGŻ BNP Paribas. Ich wartość  w konkurencyjnych funduszach przekroczyła 210 mln zł.

Ulubione fundusze zarządzających to tylko jedna z metod wyboru strategii dla siebie. Ma ona swoje wady. W końcu nie każdy fundusz z zestawienia jest łatwo dostępny ze względu na wysokie minimalne pierwsze wpłaty. We wspomnianych KBC Gamma i UniWIBID Plus wynosi ona 160 tys. zł. Tak czy inaczej w połączeniu z innymi narzędziami, również i to może ułatwić nam ostateczny wybór.

Czytaj również: Jak wybrać fundusz inwestycyjny? Podsuwamy narzędzia

Wojciech Kiermacz
Analizy Online

TAGI:

najpopularniejsze fundusze

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę