Analizy Online News: Przełom w napływach
09.02.2017 | Anna Zalewska
Trwająca od ponad 2 miesięcy hossa na warszawskiej giełdzie, która wywindowała roczne wyniki funduszy akcji polskich powyżej 20%, sprawiła że zaczęły płynąć do nich nowe środki


Według wstępnych szacunków fundusze inwestycyjne pozyskały w styczniu ponad +0,8 mld zł. Nieco ponad +0,2 mld zł klienci wpłacili do funduszy akcji polskich. To najlepszy wynik sprzedażowy od maja 2015 roku. Klienci nabywali jednostki zarówno funduszy o uniwersalnej strategii, jak i małych i średnich spółek. Największym powodzeniem cieszyły się 2 fundusze z PZU TFIPZU Akcji Spółek Dywidendowych oraz PZU Akcji Krakowiak. Dodatnie saldo wpłat i wypłat odnotowały także fundusze akcji zagranicznych oraz strategie mieszane, dające częściową ekspozycję na rynek akcji.
 
Nie wszyscy jednak byli gotowi do podjęcia ryzyka. Wśród najpopularniejszych funduszy stycznia dominują rozwiązania kojarzące się raczej z ochroną kapitału. Do QUERCUS Ochrony Kapitału (Parasolowy SFIO) klienci wpłacili ponad +180 mln zł. Po ponad 70 mln zł pozyskały jeszcze Investor Płynna Lokata (Investor FIO), Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN, PKO Skarbowy (Parasolowy FIO) oraz jedyny w tym gronie fundusz akcyjny - PKO Technologii i Innowacji Globalny (Parasolowy FIO).
 
Liderem sprzedaży w styczniu został Trigon TFI z ponad +0,2 mld zł nowych środków. W pierwszej trójce znalazły się także Investors TFI  oraz Quercus TFI

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

/az

TAGI:

saldo wpłat i wypłatwartość i struktura aktywów

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę