Leszek Jedlecki odchodzi z NN Investment Partners TFI

04.11.2019 | analizy.pl
Po 23 latach Leszek Jedlecki, wiceprezes zarządu, żegna się z NN Investment Partners. Zarządzany przez niego pion operacyjny przeszedł istotne zmiany

Leszek Jedlecki zrezygnował z funkcji członka zarządu i wiceprezesa NN Investment Partners TFI. Formalnie pozostaje z nami do końca roku – poinformowała Małgorzata Barska, prezes NN TFI. – Był związany z naszą firmą ponad 23 lata, dzisiejszą silną pozycję rynkową w dużej mierze zawdzięczamy również jemu – dodała.

Leszek Jedlecki z NN Investment Partners TFI (dawniej ING TFI) był związany od 1996 roku. W latach 1998-2002 pełnił funkcję członka zarządu, od lipca 2002 roku do sierpnia 2007 roku był wiceprezesem zarządu ING TFI, od 20 sierpnia 2007 r. do grudnia 2014 – prezesem zarządu ING TFI, a od grudnia 2014 r. wiceprezesem zarządu NN Investment Partners TFI. Był odpowiedzialny za Departament Finansowo-Operacyjny oraz za rozwój i koordynację działań Grupy NN Investment Partners w regionie CEE.

Od 1 października departament ten został podzielony. Dział Wyceny i Raportowania oraz Dział Agenta Transferowego został włączony do Departamentu Technologii i Transformacji, kierowanego przez Tomasza Sułka. Natomiast Dział Księgowości Towarzystwa oraz Zespół Recepcji i Administracji przeszły do Departamentu Zarządzania Ryzykiem i Finansami pod wodzą Łukasza Adasia. – Wierzymy, że te zmiany organizacyjne przybliżą obszar operacji do nowoczesnych technologii – powiedziała Barska.

TAGI:

Leszek JedleckiNN Investment Partners TFIzmiany we władzach, akcjonariat

zobacz także

↑ na górę