Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Zmiany w zarządzie Generali Investments TFI

16.09.2019 | analizy.pl
Źródło: Jo Panuwat D / Shutterstock.com
Rada Nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Zastąpi on Małgorzatę Górę-Dubielę, która zrezygnowała z tego stanowiska

Grzegorz Piwowar przez 10 lat był wiceprezesem zarządu w Banku Pekao SA, a wcześniej członkiem zarządu w Banku BPH. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek, m. in. był przewodniczącym Rady Nadzorczej Pioneer Pekao Investment Management S.A. Jest absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki. Funkcję prezesa Generali Investments TFI objął z dniem 16 września br.
 
- Z przyjemnością witamy Grzegorza Piwowara na jego nowym stanowisku, na którym jego wiedza jest kluczowa dla silnego,dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze zaangażowanie na polskim rynku ewoluowało w ciągu ostatnich lat, a wierzymy, że w najbliższym czasie wierzymy, nasz zespół zapewni jeszcze lepsze wyniki dzięki innowacyjnym, dostępnym i spersonalizowanym usługom. Dziękuję również Pani Małgorzacie Górze-Dubieli za jej zaangażowanie w rozwój firmy, a także za jej znaczny wkład w proces dołączania firmy do rodziny Generali. Życzę jej wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym – mówi Luciano Cirinà, Dyrektor Generalny Regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz Prezes Generali CEE Holding.
 
- Cieszę się, że Grzegorz Piwowar dołączył do nas, obejmując stanowisko kierownicze. Dzięki wzmocnieniu naszej pozycji na rynku, Generali będzie nadal oferować swoim klientom w Polsce najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie inwestycji i ochrony finansowej – komentuje Josef Beneš, prezes Generali Investments CEE i przewodniczący Rady Nadzorczej Generali Investments TFI SA.
 
- Jestem zaszczycony, że będę prowadzić Generali Investments TFI do następnego rozdziału w jego rozwoju. Naszą wartością jest doświadczenie i  efektywność w zarządzaniu aktywami oraz wiedza o potrzebach naszych inwestorów, dodajemy teraz do tego dostęp do prawdziwie globalnej platformy – powiedział Grzegorz Piwowar.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Małgorzata Góra-Dubiela była jedną z najdłużej urzędujących prezesów krajowych TFI. Z Generali Investments TFI (wcześniej Union Investment TFI przejętym w tym roku przez grupę Generali) była związana od 1998, od 1999 na stanowisku prezesa.
 
W zarządzie pozostają Zbigniew Jakubowski, Małgorzata Popielewska i Kazimierz Fedak.

TAGI:

Generali Investments TFIzmiany we władzach, akcjonariat

zobacz także

↑ na górę