Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

TFI PZU będzie zarządzać PPK w Grupie Energa

01.08.2019 | ISBnews
Grupa Energa wybrała Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU, należące do Grupy PZU na spółkę zarządzającą pracowniczym planem kapitałowym (PPK), podała Grupa Energa.

"Wybraliśmy najlepszą instytucję finansową do zarządzania gromadzonymi w ramach PPK środkami osób zatrudnionych w naszej Grupie. Każda pracująca osoba powinna mieć możliwość skorzystania z jak najlepszej emerytury, zaś dodatkowe środki pomogą w budowie solidnego kapitału. Wierzymy, że zaprocentuje on właśnie w wieku emerytalnym" - powiedział dyrektor departamentu polityki personalnej Energi Łukasz Malinowski, cytowany w komunikacie.

ZAMÓW KONSULTACJĘ i spersonalizowany raport dotyczący wyboru instytucji zarządzającej PPK. Kompleksowo analizujemy oferty wszystkich instytucji zarządzających. Zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, w tym na: doświadczenie, efektywność zarządzania kapitałem, kadrę zarządzającą, pomoc w obsłudze programu czy koszty.
 

Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


Jak podaje spółka, TFI PZU wybrano 30 lipca, po rekomendacji komisji ds. wyboru instytucji finansowej działającej w ramach zespołu zadaniowego ds. pracowniczych planów kapitałowych. W skład Komisji, oprócz przedstawicieli pracodawców, weszli także przedstawiciele związków zawodowych działających w Grupie Energa.

"Jestem głęboko przeświadczony o słuszności tej formy gromadzenia środków finansowych i zapewnienia sobie bezpieczeństwa na emeryturze Jest to świetna okazja, aby zacząć automatycznie oszczędzać, a przy tym zyskać dodatkowy bonus i od pracodawcy, i od państwa. PPK będzie takim dodatkowym uzupełnieniem dla Pracowniczych Programów Emerytalnych. A co ważne, wybór instytucji zarządzającej i prowadzącej pracownicze plany kapitałowe w Grupie odbył się przy aprobacie działających w Grupie związków zawodowych" - powiedział p.o. prezesa Grzegorz Ksepko, cytowany w komunikacie.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 10,34 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Według danych na koniec 2017 roku w Grupie Energa zatrudnionych było niemal 9 tys. osób.

TAGI:

PPKTFI PZU

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę