Grupa Allianz rozpoczyna oferowanie PPK

15.05.2019 | analizy.pl
Źródło: jakkapan / Shutterstock.com
15 maja br. TFI Allianz zostało wpisane do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Podobnie jak kilka innych instytucji rezygnuje z opłat za zarządzanie w pierwszym roku 

Towarzystwo zaoferuje 8 subfunduszy wchodzących w skład Allianz Plan Emerytalny SFIO, których polityki inwestycyjne będą dostosowywane do wieku uczestnika, tak aby zminimalizować ryzyko utraty środków w miarę zbliżania się do 60. roku życia. W pierwszym roku trwania PPK, opłaty nie będą pobierane.
Grupa Allianz ma już doświadczenie w oferowaniu produktów emerytalnych, obecnie zarządza ponad 80 PPE o wartości ponad 500 mln zł, ma w ofercie także IKZE i IKE. W zarządzaniu korzysta z globalnej ekspertyzy spółek z Grupy Allianz - PIMCO i Allianz Global Investors. - Oczekujemy, że takie wyjątkowe zaplecze ma przełożenie na atrakcyjne wyniki inwestycyjne i stabilność aktywów klientów.- mówi Robert Hoerberg.

"Allianz mocno uprościł proces wdrażania i obsługi administracyjnej PPK, wykorzystując do tego narzędzia on-line i nowe intuicyjne procedury. Efektem jest odciążenie pracodawcy na każdym z etapów, od zawarcia umowy do codziennej obsługi pracowników. Oferowana platforma do obsługi PPK pozwala na integrację z wiodącymi systemami kadrowo-płacowymi.
TFI zapewnia wsparcie merytoryczne i instrukcję wdrożeniową dla osób obsługujących PPK po stronie pracodawcy. Dotyczy to także komunikacji z pracownikami i korzystania z platform on-line" - czytamy w komunikacie spółki.

Pracownicy posiadający PPK będą mogli obsługiwać swoje konto poprzez platformę internetową, aplikację, a także w 50 placówkach Allianz w całej Polsce. Przygotowana platforma internetowa Allianz24 umożliwia bieżący dostęp do rachunku PPK oraz pozostałych produktów inwestycyjnych z oferty TFI Allianz. Za jej pośrednictwem można samodzielnie zarządzać zgromadzonymi środkami, modyfikować dane i uprawnienia i składać dyspozycje wypłaty środków.

-Prostota w usługach finansowych jest obecnie jednym z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie. Projektując rozwiązania dla naszych klientów, szczegółowo badamy potrzeby użytkowników. Zdecydowaliśmy się na stworzenie systemu do obsługi PPK o pełnej funkcjonalności i jednoczesne zapewnienie obsługi w placówkach Allianz, tak aby każdy z naszych klientów mógł korzystać z produktów zgodnie ze swoimi upodobaniami. – mówi Rafał Szwabo – Dyrektor ds. Planów Emerytalnych.

Zachęcając do oszczędzania i inwestowania TFI Allianz oferuje uczestnikom PPK nabywanie indywidualnych produktów emerytalnych (IKE, IKZE) i jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych z obniżoną opłatą za zarządzanie. Uczestnicy PPK mogą też nabywać ubezpieczenie AC na preferencyjnych warunkach. 
 
TFI Allianz Polska działa na polskim rynku od 2003 r., oferuje 41 funduszy i subfunduszy, w których zgromadziło aktywa o wartości 3 mld zł.

TAGI:

PPKproduktyTFI Allianz Polska

zobacz także

↑ na górę