Zolkiewicz and Partners o wynikach funduszu

21.04.2017 | Zespół Analiz Online
Pierwszy kwartał 2017 roku był drugim najlepszym kwartałem w historii Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ

Przez pierwsze 3 miesiące zarobił +6,42%, co jest wynikiem nieco lepszym (+0,8 pkt proc.) od średniej dla grupy funduszy polskich aktywnej alokacji, do której jest zaliczany. Jednak od początku działalności, tj. czerwca 2015 r. jego wynik to +22,7%, czyli o ponad 20 pkt. proc. więcej od średniej dla konkurencji.

Piotr Żółkiewicz, przewodniczący Komitetu Inwestycyjnego w Zolkiewicz & Partners wskazuje przede wszystkim na powiększenie zespołu analitycznego oraz na względnie niskie koszty funduszu jako główne czynniki jego dobrych wyników. Żółkiewicz jest zadowolony ze sprzedaży certyfikatów, zwłaszcza, że odbywa się ona bez udziału żadnej dużej sieci dystrybucji.

- Korzystanie z zewnętrznej sieci dystrybucji jest bardzo kosztowne dla samego funduszu i zarządzającego nim TFI i na końcu zawsze przekłada się na wyższy koszt dla jego klientów. Mamy sygnały zainteresowania dystrybucją naszych certyfikatów od pośredników finansowych pod warunkiem, że podniesiemy opłaty za zarządzanie naszym funduszem – jednak nie interesuje nas podążanie tym schematem. Uczciwa skala opłat jest jednym z kilku najważniejszych kryteriów oceny wiarygodności produktu finansowego. Nastawiamy się głównie na klientów z Polski oraz z USA. Przeciętny uczestnik naszego funduszu lokuje w nim kilka milionów złotych i stosunkowo regularnie dopłaca kolejne środki – mówi Piotr Żółkiewicz.

Jak wskazuje, prawdopodobnie po przekroczeniu progu 300-500 mln zł aktywów pod zarządzaniem fundusz zostanie zamknięty dla nowych uczestników lub wprowadzona zostanie opłata inicjalną za przystąpienie. Na dziś nie podaje jednak dokładnego terminu, kiedy to nastąpi.

/aol

TAGI:

fundusze aktywnej alokacjiPiotr Żółkiewiczwyniki inwestycyjne

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę