Ponad 100 mln zł w funduszach Goldman Sachs AM
09.02.2017 | Anna Zalewska
Dziś mija 8 miesięcy, od kiedy klienci bankowości prywatnej Banku Pekao mają dostęp do funduszy Goldman Sachs AM. Współpraca z GSAM zaowocowała zgromadzeniem w 2016 roku ponad 100 mln zł aktywów.

Klienci bankowości prywatnej (dysponujący co najmniej 1 mln zł)  mogą wybierać spośród 9 funduszy z oferty Goldman Sachs Asset Management (GSAM) w modelu obsługi przygotowanym przez CDM Pekao. Grupa Kapitałowa Banku Pekao ma wyłączność na ich dystrybucję w Polsce na 18 miesięcy.
 
Oferta na rynek polski składa się z trzech funduszy dłużnych, jednego funduszu alternatywnego oraz pięciu akcyjnych - odpowiadających kierunkom inwestycyjnym rekomendowanym w ramach usługi doradztwa inwestycyjnego. Polscy klienci mają dostęp do jednostek z zabezpieczonym ryzykiem kursowym - PLN-hedged.
 
Goldman Sachs AM oferuje w Polsce fundusze na podstawie notyfikacji. 19 kwietnia 2016 r. KNF wpisała 14 rozwiązań instytucji na listę funduszy zagranicznych dystrybuujących swoje produkty w Polsce.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

/az

TAGI:

Goldman Sachs Asset Managementwartość i struktura aktywów

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę