Przegląd prasy

23.05.2019 | Analizy Online

Dziś w prasie przeczytamy o tym, ile mogą odzyskać klienci funduszy WI. Zobaczymy również, jak błędy polskich inwestorów ukształtowały rynek funduszy

W funduszach WI zostało niewiele

Po 15 miesiącach oczekiwań Raiffeisen – likwidator funduszy WI – przedstawił sprawozdania finansowe dwóch z nich – Vivante i Inwestycji Selektywnych. W momencie otwarcia likwidacji jeden certyfikat Vivante był warty 97,17 zł, a Inwestycji Selektywnych 650,70 zł. To znacznie mniej niż wynosiła poprzednia wycena z sierpnia 2017 roku (kolejno 690 zł i 1172 zł). Według szacunków „Pulsu Biznesu” inwestorzy funduszu Vivante stracą średnio ok. -87% tego, co zainwestowali. W przypadku Inwestycji Selektywnych strata może sięgnąć około -60%.

Za: Puls Biznesu (2019-05-23), Dawid Tokarz, Gorzka prawda o funduszach WI
 

Nietrafione wybory polskich inwestorów

Dzisiejszy „Parkiet” zabiera nas w podróż do przeszłości polskiego rynku funduszy. Na przykładzie m.in. wydarzeń z lat tuż przed Wielkim Kryzysem czy hossy 2012-2013 autorka artykułu pokazuje, że inwestorzy wchodzili na rynek akcji w najmniej odpowiednim momencie.

Za: Parkiet (2019-05-23), Izabela Sajdak, Sparzyliśmy się na akcjach i teraz wolimy obligacje
 

Tym razem bez obietnic emerytury pod palmami

W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” przedstawiono kalkulator PPK dostępny na stronie mojeppk.pl. Narzędzie jest proste w obsłudze i uświadamia nam czego tak naprawdę możemy oczekiwać po PPK.

Za: Rzeczpospolita (2019-05-23), Piotr Skwirowski, Policz, ile możesz odłożyć na czas emerytury dzięki PPK
 

PPK – szczegóły wciąż niejasne

Termin utworzenia PPK w firmie zależy od liczby osób ubezpieczonych m.in. ze stosunku pracy. Nie wiadomo jednak czy wliczać do tego pracowników na urlopach dla rodziców lub urlopie bezpłatnym. Więcej w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Za: Rzeczpospolita (2019-05-23), Tomasz Czerkies, Wątpliwe zasady liczenia etatów do celów PPK
 

ZUS powalczy o miliardy z OFE

„Rzeczpospolita” podaje, że doradcy ZUS przygotowują się na reformę OFE. Będą pokazywać jakie mogą być skutki przeniesienia 100% środków do ZUS-u. Atrakcyjny może wydawać się wskaźnik waloryzacji, który w tym roku wynosi rekordowe 9,2%.

Za: Rzeczpospolita (2019-05-23), Mateusz Rzemek, ZUS staje do wyścigu o miliardy OFE  
 

Technologia wesprze sprzedaż funduszy

W dzisiejszym „Parkiecie” przeczytamy o tym, jak nowe technologie są wykorzystywane w sprzedaży funduszy inwestycyjnych i pozyskiwaniu nowych klientów.

Za: Parkiet (2019-05-23), Bożena Żuławnik, Bloger zachęci do inwestowania, robot doradzi, co wybrać. Musisz dokładnie wiedzieć, jak to działa? Niekoniecznie

/wk


 

TAGI:

OFEPPKprzegląd prasyWI investments

Popularne

Zobacz także

↑ na górę