Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Konferencja IGTE: Kapitał emerytalny i rynek kapitałowy – jak wzmocnić synergię

29.08.2019 | analizy.pl

We wtorek 10 września w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się konferencja Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. Patronem instytucjonalnym są Analizy Online


Polski rynek kapitałowy, mający stanowić instrument pomnażania długoterminowych oszczędności i podnoszenia poziomu innowacyjności gospodarki, boryka się z wieloma wyzwaniami. Jednocześnie nasz system emerytalny w ostatnich latach poddawany jest wielu zmianom, a najnowsze modyfikacje dotyczące jego kapitałowej części mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa emerytalnego Polaków.

Pomimo wielu inicjatyw nadal nie udało się ożywić rodzimego rynku kapitałowego tak, aby stanowił motor rozwoju gospodarki i przynosił satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Reformy II i III filara emerytalnego dają nadzieję na wzrost podaży kapitału oraz usunięcie niepewności związanej z dalszymi losami funduszy emerytalnych, ale nie rozwiążą innych problemów. Z kolei emerytury kapitałowe nie będą odpowiedzią na demograficzne bolączki systemu emerytalnego, a system długoterminowych oszczędności nie będzie się rozwijał, jeśli rynek kapitałowy nie będzie efektywnie pomnażał zainwestowanych na nim środków.

Z tego względu potrzebna jest ciągła debata ekspertów, decydentów i interesariuszy dotycząca wspierania rozwoju kapitałowej części systemu emerytalnego i zwiększania efektywności rynku kapitałowego, pozwalająca optymalizować bieżące działania i poszukiwać nowych rozwiązań. W kolejnej jej odsłonie z udziałem międzynarodowych ekspertów będzie można wziąć udział już 10 września w Warszawie na konferencji organizowanej przez Izbę Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych – „Kapitał emerytalny i rynek kapitałowy – reformy, wyzwania i szanse na wzrost”.

 
Konferencja podzielona jest na dwie części. Pierwszą poświęconą systemowi długoterminowych oszczędności rozpocznie Stéphanie Payet z OECD, która przedstawi najlepsze światowe praktyki w tym zakresie. Następnie Mike Mansfield, dyrektor programowy Centrum Badań Długowieczności i Emerytur Aegon, opowie o poziomie przygotowania emerytalnego Polaków. Sesję wystąpień zamknie Paweł Borys, prezes zarządu PFR, referując uwarunkowania i perspektywy zmian w II i III filarze emerytalnym. Po wystąpieniach odbędzie się dyskusja panelowa dotycząca nowych narzędzi budowania długoterminowych oszczędności Polaków i ich szans na sukces.
 
Drugą część konferencji, poświęconą infrastrukturze inwestycyjnej i jej otoczeniu, otworzy Michał Duniec, prezes zarządu Analiz Online, który naszkicuje mapę wyzwań instytucji rynku kapitałowego. Odpowiedzi na pytanie jak sprostać istniejącym wyzwaniom poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego – decydenci, eksperci i praktycy.
 
Konferencja Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych „Kapitał emerytalny i rynek kapitałowy – reformy, wyzwania i szanse na wzrost” odbędzie się 10 września br. w godzinach 9:30-14:15 w siedzibie GPW przy ul. Książęcej 4 w Warszawie.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Link do rejestracji na konferencję oraz pobrania programu znajduje się tutaj.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

TAGI:

IGTE

zobacz także

↑ na górę