Małgorzata Rusewicz i Ewa Małyszko dołączają do władz IZFiA

29.08.2019 | analizy.pl
Walne zgromadzenie członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przyjęło uchwałę zmieniającą statut i regulaminy wewnętrzne. Od teraz zarząd Izby może składać się z dwóch, a Rada Izby z ośmiu osób

Podczas WZ wybrano panią Małgorzatę Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych na członka zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Kolejnym zaś członkiem Rady Izby została pani Ewa Małyszko, prezes zarządu PFR TFI SA.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Pani Małgorzata Rusewicz posiada duże doświadczenie w zakresie organizacji biznesowych i samorządowych rynku kapitałowego. Z wykształcenia prawnik, ukończyła również podyplomowe studia z zakresu ubezpieczeń w SGH. Współpracowała z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Komisją Europejską jako ekspert z zakresu rynku pracy oraz prawa ubezpieczeniowego. W latach 2005-2007 była związana z Uniwersytetem w Gandawie, gdzie uczestniczyła w programie Training and Reporting on European Social Security. W latach 2007-2012 w Konfederacji Lewiatan pełniła funkcję dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy oraz Koordynatora Rady Rynku Pracy. Od 2013 roku kieruje pracami IGTE i nadal będzie pełniła tę funkcję. 

- Mając na uwadze, iż w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba obszarów działalności Izby, co jest w głównej mierze efektem zwiększającej się stale ilości i dynamiki toczących się procesów legislacyjnych oraz działań nadzorczych, wprowadzających istotne zmiany w obszarze funkcjonowania funduszy inwestycyjnych, w ocenie Rady Izby zaszła potrzeba wzmocnienia Zarządu Izby poprzez dopuszczenie w statucie możliwości wyboru przez Walne Zgromadzenie Izby, Zarządu w składzie dwuosobowym. To samo dotyczy Rady Izby, która bardzo aktywnie angażuje się w naszą działalność mając znaczny wpływ na decyzje związane z prezentowaniem stanowisk w stosunku do przepisów regulujących funkcjonowanie zrzeszonych w Izbie towarzystw – mówi Marcin Dyl, Prezes Zarządu IZFiA.

Powyższe wynika również ze wzrostu liczby członków Izby, której kolejne rozszerzenie spodziewane jest na wiosnę przyszłego roku, z uwagi na przekształcenie powszechnych towarzystw emerytalnych w towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

- Moja współpraca z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami nabiera obecnie wymiaru formalnego, bowiem dotąd wielokrotnie współpracowaliśmy w wielu projektach na rynku kapitałowym, zarówno odnosząc się do wprowadzanych rozwiązań legislacyjnych, poprzez udział w zespołach opiniodawczych, czy też uczestnicząc w konferencjach. Obecnie nasze obszary działania zbliżają się coraz bardziej, bowiem PTE w perspektywie kilku miesięcy zmienią swój charakter i dołączą do rynku powierników. Z przyjemnością będę wspierać swoim doświadczeniem i kompetencjami prace IZFiA, szczególnie, że kolejnych, dużych wyzwań przed instytucjami rynku kapitałowego nie brakuje – dodaje Małgorzata Rusewicz.

Rada Izby będąc ważnym organem władz IZFiA ma za zadanie przede wszystkim przygotowywać stanowiska Izby odnośnie podstawowych wydarzeń i problemów związanych z działalnością Izby. W jej kompetencjach leży również określanie długoterminowych planów działania Izby oraz sprawowanie stałego nadzoru nad działalnością Zarządu Izby.

Poza Ewą Małyszko w Radzie Izby są obecnie Piotr Żochowski (PKO TFI), Leszek Jedlecki (NN Investment Partners TFI), Cezary Iwański (TFI PZU), Jarosław Wikaliński (Ipopema TFI), Małgorzata Popielewska (Generali Investments TFI), Andrzej Sołdek (Skarbiec TFI) i Paweł Pasternok (Quercus TFI).

Za: IZFiA

TAGI:

Ewa MałyszkoIZFiAMałgorzata RusewiczMarcin Dyl

zobacz także

↑ na górę