Najlepsze konta oszczędnościowe – czerwiec 2019

18.06.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
Najwyższą obecnie stawkę na koncie oszczędnościowym - 4% ale tylko na 4 miesiące - oferuje Citi Handlowy. W zestawieniu najlepszych kont zaszło niewiele zmian

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Podobnie jak w maju liderem zestawienia kont oszczędnościowych z najwyższym oprocentowaniem zostaje Citi Handlowy, który nowym klientom zakładającym darmowe osobiste Konto Citi Priority zaoferował stawkę 4,0%. Obowiązuje ona przez 4 miesiące i dla maksymalnej kwoty 10 tys. zł. Dodatkowo bank wymaga wyrażenia zgód marketingowych oraz zapewniania comiesięcznych wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł (przez cztery kolejne miesiące). Promocja trwa tylko do 27 czerwca.
 

Ranking

Drugie miejsce utrzymał Getin Bank, który ruszył z V edycją oferty specjalnej „Bonus za aktywność”. Bank oferuje na koncie 3,5%, które obowiązuje wprawdzie przez dość długi okres (12 miesięcy), ale tylko dla kwoty do 10 tys. zł. Oferta jest skierowana do klientów, którzy otworzą Konto Osobiste, zapewniając wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł miesięcznie oraz wyrażą odpowiednie zgody marketingowe. Promocyjna stawka obowiązuje do końca maja.

Jednocześnie bank obniżył stawkę w ofercie „Na nowe środki” z 3,2% na 3,0% wraz z wprowadzeniem XXI już edycji. Jest to praktycznie jedyna zmiana w naszym zestawieniu. Oferta jest skierowana do klientów, którzy posiadają Konto Oszczędnościowe, ale także i Konto Osobiste, oraz wpłacą nowe środki (nadwyżka ponad saldo na rachunku z 11 czerwca) do 21 lipca br. W tym przypadku również mamy stosunkowo krótki okres obowiązywania wyższej stawki – 4 miesiące, ale za to wyższy limit kwotowy – do 400 tys. zł. Po zakończeniu okresu promocji oprocentowanie środków spada do standardowego przedziału (obecnie jest to 0,85%-1,25% w skali roku w zależności od kwoty).

Nieco wyższą stawkę – 3,2% utrzymał natomiast Idea Bank w ramach Konta Idealnie Prostego dla klientów, którzy skorzystają z promocji „Zyskaj więcej”. Obowiązuje ona jedynie do końca czerwca br.
 
Na stawkę 3,0% w skali roku możemy liczyć w:

  • Credit Agricole w ramach promocji "Zyskaj na start", przy maksymalnej kwocie 50 000 zł.
  • W Alior Banku do końca roku obowiązuje bonus do klasycznego Konta Jakże Osobistego - oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,0%. Stawka dotyczy tylko kwot do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie ustalane jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p.
  • T-Mobile Usługi Bankowe oferuje 3,0% na Koncie Oszczędnościowym nowym klientom, którzy założą w okresie trwania promocji (do 30 czerwca br.) Rachunek Oszczędnościowy oraz ROR w wariancie Konto Freemium lub Konto Premium. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50.000 zł oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,4 p.p. z 10. dnia kalendarzowego danego mies.
  • Toyota Banku, posiadacze Konta Młodzieżowego Click na Koncie Oszczędnościowym Super Click. Jest to jedyne konto, które oferuje tak wysokie oprocentowanie przez cały czas.
  • Citi Handlowy - tym, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe z Kontem Osobistym Citi Priority i zapewnią co miesiąc wpływ min. 8 000 zł lub utrzymają średnie saldo na rachunkach min. 100 000 zł. Oferta jest dostępna dla osób, które m.in. nie posiadały w Banku Konta Osobistego lub Rachunku Oszczędnościowego od 01.01.2017 r. Do oferty można przystąpić do 30.06.2019.

 
Na 2,7% można liczyć w:

  • Millennium w ramach 14 edycji promocji dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit – obowiązującej do 20 lipca. Oprocentowanie promocyjne trwa 92 dni od momentu wpłacenia nowych środków, przy czym nowe środki liczone są jako nadwyżka środków powyżej salda z 25 maja.
  • Santander Banku na Koncie Systematycznym (do 20 tys. zł). Podwyższone oprocentowanie otrzymują systematycznie oszczędzający posiadacze Konta Jakie Chcę oraz Konta VIP przy opcji automatycznego zasilania konta. Promocja trwa do końca czerwca.

 

Zespół Analiz Online

TAGI:

konta oszczędnościowe

zobacz także

↑ na górę