Skarbiec TFI wchodzi w PPK

06.02.2019 | Skarbiec TFI
Zarząd Skarbiec TFI zdecydował o rozszerzeniu oferty produktowej o zarządzanie środkami gromadzonymi w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Agnieszka Łukawska, dyrektor ds. programów emerytalnych w Skarbiec TFI, deklaruje że towarzystwo chce być partnerem pierwszego wyboru, który zapewni pracodawcy indywidualne podejście, pozwalające wdrożyć PPK w zgodzie z jego kulturą organizacyjną, w sposób przyjazny dla pracowników.

 Jestem przekonana, że PPK, mimo iż stanowi dla pracodawcy dodatkowy koszt, może służyć budowaniu lepszych relacji z zatrudnionymi. W interesie pracodawcy jest więc, by proces ten jak najlepiej wdrożyć i zakomunikować. Nie bez znaczenia jest też fakt, że środki te powinny być jak najlepiej zainwestowane. Jestem przekonana, że PPK ze Skarbiec TFI sprosta tym wymogom  dodaje.
 
Na potrzeby PPK konieczne jest uruchomienie nowej kategorii rozwiązań inwestycyjnych, jaką są Fundusze Zdefiniowanej Daty (FZD). Jacek Janiuk, członek zarządu Skarbiec TFI, zwraca uwagę, że wiele firm tworzących PPK, do zarządzania funduszami zdefiniowanej daty, będzie wykorzystywać rozwiązania pasywne.

 Nasza filozofia inwestycyjna jest inna. Uważamy, że aktywne zarządzanie, polegające na selekcji poszczególnych akcji, czy obligacji, może przynieść lepsze wyniki uczestnikom funduszu. Jest jeden warunek, mianowicie doświadczony zespół, który posiada kompetencje do znajdowania atrakcyjnych inwestycji na różnych rynkach. I my, jako Skarbiec, te kompetencje posiadamy – podkreśla 

TAGI:

Agnieszka ŁukawskaJacek JaniukPPKproduktySkarbiec TFI

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę