Aviva startuje z nową platformą inwestycyjną

28.02.2018 | Anna Zalewska
Źródło: A. and I. Kruk / shutterstock.com
Aviva uruchomiła platformę Aviva24.pl skierowaną głównie do szukających alternatywy dla nisko oprocentowanych lokat. Postawiła na prosty język i ofertę. Liczy, że pozyska nawet 6 mld zł w 3-5 lat

Blisko połowa Polaków uważa, że w ciągu najbliższych 5 lat przeciętne odsetki od lokat utrzymają się na poziomie ok. 1% rocznie lub spadną – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Avivy. Co trzecia osoba zamierza szukać innej formy lokowania swoich oszczędności. - Należałoby oczekiwać, że będą rozglądać się za alternatywami o niskim poziomie ryzyka. Paradoksalnie jednak 50% wskazało mieszkanie, dom lub działkę jako swój pomysł inwestycyjny, co wynika zapewne z tyleż powszechnego co fałszywego przekonania, że „na nieruchomościach nie można stracić”. - mówi Marek Przybylski, prezes Aviva Investors TFI

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

 
- Najbardziej interesującą dla nas grupą jest 17% „lokatowców” interesujących się funduszami o niskim poziomie ryzyka. Jest ich nieco więcej niż rozważających przeniesienie pieniędzy z depozytów na obligacje skarbowe – dodaje.
 
To właśnie dla nich Aviva uruchomiła nowy serwis do inwestowania w fundusze online Aviva24.pl. - Naszym marzeniem jest, by na nowy serwis trafiło ok. 1% osób trzymających środki na lokatach. To by oznaczało ok. 6 mld zł aktywów w okresie 3-5 lat - dodaje Przybylski.

W nowym serwisie Aviva postawiła na przyjazny i maksymalnie uproszczony język oraz nieskomplikowaną ofertę - tylko 5 podstawowych funduszy Aviva Investors TFI o różnym stopniu ryzyka i poziomie potencjalnych zysków. W upraszczaniu języka pomagali eksperci Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
– Klienci cenią sobie wybór funduszu spośród krótkiej listy propozycji. Potrzebują też pomocy w poprawnym rozumieniu, co oznacza „niski” lub „wysoki” poziom ryzyka. Jasno pokazujemy więc, ile dany fundusz zarabiał i tracił w określonych przedziałach czasowych w swojej dotychczasowej historii. Stawiamy na komunikację i transakcje online, bo najwięcej zapytanych w naszym badaniu – 39% – chce wszystko sprawdzić i załatwić przez internet – podkreśla Przybylski.
 
Będzie to już druga platforma funduszowa Aviva Investors TFI. Od nieco ponad 5 lat działa avivainvestors24.pl, na której dostępna jest pełna oferta towarzystwa. W tym czasie skorzystało z niej blisko 2 tysiące klientów, którzy ulokowali blisko 110 milionów zł aktywów. W prawie 50% wybierali fundusze o niskim lub umiarkowanym ryzyku, następnie fundusze akcyjne, a w dalszej kolejności strategie mieszane. - Avivainvestors24.pl nie była wspierana większą kampanią marketingową. Jednak szereg mniejszych inicjatyw pozwoliło nam w tym czasie poznać oczekiwania klientów, zdobyć doświadczenie w komunikowaniu i doborze oferty dla segmentu klientów, którzy chcą samodzielnie zarządzać swoimi oszczędnościami  w 100% online, bez dodatkowych formalności – mówi Marek Przybylski. Jak zapowiada, z czasem Aviva będzie ograniczała liczbę funduszy, w konsekwencji prawdopodobnie łącząc także obie platformy.
 
Start serwisu jest wspierany loterią, w której do wygrania jest 5 samochodów hybrydowych Toyota C-HR oraz 50 iPhonów X. Każde wpłacone 1000 zł poprzez Aviva24.pl to jeden los w loterii, która zakończy się 1 czerwca br. 

/az

TAGI:

Aviva Investors TFIMarek Przybylskiplatforma funduszy

zobacz także

↑ na górę