Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Bez akcji trudno o zyski – z akcjami trudniej o sen [LIVE]

30.06.2020 | analizy.pl
Perspektywy dla giełd. Koniec rekordowego kwartału. Starcie wirusa z gospodarką

W tym momencie mamy taki krajobraz, że trudno sobie wyobrazić inwestowanie z myślą o solidnych zyskach bez akcji. Tylko jak sobie poradzić mentalnie z posiadaniem akcji?

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy jestem w staniem zaakceptować przejściowe straty, takie jak te z pierwszego kwartału, a także pomyśleć, ile tych akcji powinniśmy mieć w portfelu, żeby czuć się z nimi komfortowo. Dziś jest bardzo trudno zarabiać powyżej inflacji bez udziału akcji. W przypadku obligacji w grę wchodzi dług korporacyjny albo obligacje skarbowe o bardzo długim terminie do wykupu, ale to też instrumenty o wyższym ryzyku.

Podwyżka stóp procentowych – czy to w ogóle możliwe w najbliższym czasie?

Zerowe stopy procentowe to sporo zagrożeń, między innymi dla sektora bankowego. To nie jest optymalna sytuacja w dłuższym terminie. Dzisiejszy wstępny odczyt inflacji pokaże czy idziemy w kierunku, którego spodziewa się większość, to znaczy powolnego spadku czy przeciwnie. Jeżeli za jakiś czas pojawi i zostanie z nami inflacji, to utrzymanie niskich stóp procentowych będzie trudne. Ja spodziewam się, że inflacja w przyszłym roku będzie rosła powyżej 3-4%. To może być duże zaskoczenie dla ekonomistów i inwestorów. Przy niskich stopach procentowych lokaty będą zupełnie nieatrakcyjne. W takich warunkach moim zdaniem m.in. złoto będzie dobrą inwestycją. Więcej kapitału popłynie też na rynek akcji.

TAGI:

Analizy Live

Popularne


zobacz także

↑ na górę