Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Marczuk: podczas kryzysu do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy osób

22.06.2020 | analizy.pl
Obecnie liczba uczestników PPK przekroczyła 1,1 mln i jest taka jak pod koniec 2019 roku.

Podczas kryzysu do Pracowniczych Planów Kapitałowych przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy nowych osób - powiedział PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że wartość aktywów PPK przekroczyła 1,4 mld zł.

Wiceprezes PFR wskazał, że o ile w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu PPK w firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników część osób zrezygnowała z powszechnego systemu oszczędzania na emerytury, to obecnie trend ten się odwrócił. - Od marca do maja tego roku do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy nowych osób - powiedział Marczuk.

Dodał, że obecnie liczba uczestników PPK przekroczyła 1,1 mln i jest taka jak pod koniec 2019 roku. - Wydaje mi się, że kryzys w jakiś sposób przewartościował podejście Polaków do oszczędności - powiedział. Wyjaśnił, że przez ostanie 20-30 lat wielu Polaków żyło w przekonaniu, że wzrost gospodarczy będzie zjawiskiem trwałym, że właściwie nic złego nie może się w tej materii stać. Tymczasem - jak powiedział - pandemia pokazała, że w życiu gospodarki, w naszym życiu mogą być ostre zakręty, i żeby je pokonać, trzeba mieć pieniądze na tzw. czarną godzinę.

Marczuk wskazał, że wartość aktywów PPK przekroczyła 1,4 mld zł.

Przeczytaj także: PPK wzrosły w maju o 20%

TAGI:

PPK

zobacz także

↑ na górę