Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Konsolidacja cen metali szlachetnych

18.06.2020 | SUPERFUND TFI
Ostatnie tygodnie na rynkach metali szlachetnych podkreśliły brak wyraźnego kierunku cen tej grupy surowców. Większość z nich także w tym tygodniu porusza się w konsolidacji, kontynuując wcześniejsze ruchy boczne

Tak jest w przypadku cen złota. Notowania tego najpopularniejszego szlachetnego kruszcu oscylują w ostatnich dniach w rejonie 1730-1740 USD za uncję. W czerwcu cenom złota już po raz kolejny nie udało się pokonać tegorocznych maksimów. Jednocześnie, nie oddalają się one znacząco od tych szczytów, co świadczy jednak o sile strony popytowej i możliwości kolejnego ruchu cen w górę.
 
Fundamenty sprzyjają kupującym na rynku złota. Na pierwszy plan zaczynają wybijać się obawy dotyczące możliwej drugiej fali pandemii koronawirusa na świecie. Przykład Chin pokazał bowiem, że otwieranie gospodarki i znoszenie restrykcji może wywołać niepożądany efekt w postaci wzrostu liczby zachorowań. Tym razem w centrum uwagi nie jest jednak Wuhan, lecz Pekin, gdzie znajduje się nowe epicentrum koronawirusa. W stolicy Chin ponownie wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu m.in. szkół i obiektów sportowych, a dodatkowo wstrzymano większość lotów.
 
Jeśli konieczność narzucenia ponownych restrykcji pojawi się także w innych krajach świata, to rosnąca awersja do ryzyka najprawdopodobniej na nowo przyciągnie inwestorów do rynku złota. Ewentualnym czynnikiem łagodzącym to zjawisko byłby jednak niewątpliwie fakt, że tym razem koronawirus nie jest już dla inwestorów zaskoczeniem, a poszczególne państwa wypracowały już pewne metody radzenia sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Konsolidacja cenowa widoczna jest w ostatnich dniach także na rynkach srebra, platyny i palladu. W przypadku srebra, notowania kontraktów na ten metal poruszają się w rejonie 17,50 USD za uncję. Ceny platyny oscylują w okolicach 815 USD za uncję, natomiast notowania palladu powróciły poniżej 2000 USD za uncję i obecnie poruszają się w okolicach 1940 USD za uncję.
 
Paweł Grubiak, Prezes Zarządu, Doradca Inwestycyjny w Superfund TFI

TAGI:

komentarze zarządzającychzłoto

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Pozostałe komentarze

10
lip
Empty-hex
P.Kuczyński: chińska „hossa” w centrum uwagi
9
lip
Empty-hex
Saxo Bank: Trump i Covid-19 to najlepsze, co kiedykolwiek spotkało Chiny
8
lip
Empty-hex
Skarbiec TFI: czerwiec wzrostu, ale już selektywnie
3
lip
Empty-hex
Czy inwestorzy wystraszą się zbyt drogich akcji?
29
cze
Empty-hex
Wzrost cen miedzi w związku z koronawirusem
26
cze
Empty-hex
P.Kuczyński: powrót do normalności, ale i obawa o za drogie akcje
22
cze
Empty-hex
Złoto szykuje się do wybicia
19
cze
Empty-hex
P.Kuczyński: RPP chce osłabić złotego?
Empty-hex

Popularne


zobacz także

↑ na górę