Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze konta oszczędnościowe (czerwiec 2020)

17.06.2020 | analizy.pl
Czerwiec przyniósł szereg zmian stawek procentowych i innych warunków na wielu kontach oszczędnościowych. Są one pokłosiem obniżek stóp procentowych dokonanych przez Radę Polityki Pieniężnej

Miesiąc temu nasze zestawienie najwyżej oprocentowanych kont otwierał Getin Noble Bank z promocją Konta Oszczędnościowego „Bonus za aktywność” z 3,5%. To już jednak przeszłość. Bank obniżył promocyjną stawkę do 2,0%.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Zestawienie wszystkich kont oszczędnościowych znajdziesz tutaj
 
Obecnie najwyższe oprocentowanie, na jakie można liczyć, to 3,0%. Można je uzyskać w trzech bankach. Pierwszym z nich jest Credit Agricole i Rachunek Oszczędzam oferowany w ramach oferty specjalnej "Na start" tym, którzy od 1 maja otworzą konto. Oprocentowanie 3% obejmuje środki na nim zgromadzone do kwoty 20 tys. zł (do końca kwietnia było to 30 tys. zł), przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta. Nadwyżka powyżej kwoty 20 tys. zł jest oprocentowana odpowiednio wg stawki obowiązującej dla rachunku oszczędnościowego w ramach oferty standardowej lub oferty specjalnej "Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują" (w przypadku spełnienia warunków tej oferty).Kolejne konto z 3,0% to Konto Oszczędnościowe z kontem Jakże Osobistym w Alior Banku. Oferta jest ograniczona czasowo – obwiązuje tylko do końca czerwca. Na promocyjną stawkę mogą liczyć ci posiadacze Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść „wyższe oprocentowanie” oraz dokonają transakcji kartą na kwotę min. 300 zł/mies. Po 1 lipca stawka wyniesie 1,0%.
Stawkę 3,0% jeszcze przez kilka dni oferuje także Toyota Bank na młodzieżowym Koncie Oszczędnościowym Super Click. 20 czerwca bank obniża stawki wszystkich swoich kont oszczędnościowych, w tym Super Click – do 2,5%.

Na kolejnych miejscach znalazły się konta z oprocentowaniem 2,5%. W T-Mobile Usługi Bankowe na Rachunku Oszczędnościowym warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest założenie do 30 czerwca br. rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w wariancie Konto Freemium lub Konto Premium oraz rachunku oszczędnościowego. Oprocentowanie promocyjne jest dostępne do kwoty nie przekraczającej 30 tys. zł, obowiązuje przez 92 dni kalendarzowe i ma zastosowanie od dnia następującego po dniu otwarcia rachunku oszczędnościowego w ramach promocji.

Podobną stawkę oferuje ING w usłudze Smart Saver. Polega ona na tym, że zgodnie z wybraną regułą automatycznie odkładany jest ustalony procent od kwoty transakcji lub jej zaokrąglenie z konta osobistego na rachunku oszczędnościowym Smart Saver. Kwota do 5 tys. zł oprocentowana jest na poziomie 2,5%, a wyższe na 0,5%.

Na podobnej zasadzie działa promocyjne oprocentowanie 2,5% w mBanku w ramach rachunku „Moje Cele”. Mogą z niego skorzystać klienci, którzy 30 kwietnia posiadali na swoich rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach mniej niż 1 tys. zł. Do promocji można dołączyć 30 września, a sama promocja trwa do końca stycznia 2021 roku.
  
Na kolejnym miejscu zestawienia mamy ofertę BOŚ Banku dla klientów posiadających ROR, zasilających go przelewem z tytułu 500 plus. Promocyjna stawka 2,2% obowiązuje dla salda do 50 tys. zł i przy spełnieniu kilku warunków: złożenie oświadczenia o przystąpieniu do promocji, zawarcie umowy o EKOkonto oszczędnościowe 500+, założenie ROR i posiadanie aktywnej karty, wyrażenie zgody marketingowej i ma e-mail, podanie nr telefonu, dokonanie transakcji kartą na min. 300 zł. mies. oraz wpływ na konto świadczenia Rodzina 500+ z urzędu uprawnionego ww. świadczenia.

Kolejne propozycje to konta oszczędnościowe z 2,0%. Tyle dostaniemy na Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku dla kwot wyższych niż 50 tys. zł (tylko do 20 czerwca). Tyle też oferuje BOŚ na EKOkoncie oszczędnościowym Standard w ramach promocji dla kwot do 50 tys. zł. Trzeba jednak spełnić sporo warunków: złożenie oświadczenia o przystąpieniu do promocji, posiadanie EKOkonta oszczędnościowe Standard, ROR i aktywnej karty, danie zgody marketingowej i na e-mail, podanie numeru telefonu, dokonanie transakcji kartą min. 500 zł/mies., wpływy na konto min. 1 500 zł/mies. Na 2,0% mogą jeszcze liczyć klienci Alior Banku, a także Getin Banku w ramach promocji „Bonus za aktywność – IX edycja”. Jest ona dostępna jest dla nowych klientów, którzy nie posiadali Konta Osobistego w banku od 11.05.2017 r. do 31.05.2020 r. Promocyjne oprocentowanie przysługuje tym, którzy otworzą Konto Osobiste, będą co miesiąc zasilać je min. 1 tys. zł oraz wyrażą i nie odwołają zgód marketingowych.

TAGI:

konta oszczędnościowe

Popularne


zobacz także

↑ na górę