Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze lokaty na rynku (czerwiec 2020)

01.06.2020 | Anna Zalewska
Kolejna obniżka stóp procentowych nie pozostawia złudzeń. O atrakcyjnie oprocentowanych lokatach możemy zapomnieć.

W czwartek 28 maja Rada Polityki Pieniężnej dość nieoczekiwanie obniżyła stopy procentowe – trzeci raz w tym roku – do zaledwie 0,1%. Już w poprzednich dwóch obniżkach, w marcu i kwietniu, RPP obniżyła stopy procentowe łącznie o 100 pkt. bazowych do 0,5%. W ślad za Radą podążają banki, które masowo obniżają oprocentowanie depozytów, także wśród promocyjnych ofert. Obecnie z naszych danych wynika, że średnie oprocentowanie depozytów złotowych wynosi ok. 0,5%, ale można się spodziewać, że spadnie w okolice 0,1%.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Przeczytaj także: Co niskie stopy procentowe oznaczają dla oszczędzających?

Lokaty

Obecnie mamy do wyboru 20 lokat z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 2,0%. Podczas gdy miesiąc temu na najlepszej lokacie można było uzyskać 4,0% (Facto), obecnie można wycisnąć najwyżej 3,0%. Tyle możemy uzyskać w Nest Banku na lokacie Witaj Nest w horyzoncie 3 i 6-miesięcznym po spełnieniu dodatkowych warunków. Taką samą stawkę (3,0%) oferuje mBank na 3-mies. lokacie dla nowych klientów, którzy założą konto i dla kwoty do 10 tys. zł oraz na 5-letniej lokacie Facto w BFF Banking Group, czyli włoskim banku, działającym na podstawie unijnego paszportu (11 maja bank obniżył oprocentowanie).
 
Na kolejnych miejscach zestawienia mamy 4-letnią lokatę Facto (2,75%) oraz trzy lokaty oferujące 2,5% w skali roku: 3-letnią lokatę Facto, 5-letnią lokatę standardową w estońskim Inbanku oraz Lokatę Happy dla nowych klientów w Idea Banku. W Inbanku są jeszcze dwie lokaty z oprocentowaniem przekraczającym 2,0%, zakładane na odpowiednio 4 i 3 lata oraz trzy w BFF Banking Group.
 
Na pozostałych lokatach możemy liczyć na maksymalnie 2,0% w skali roku.

TAGI:

lokaty bankoweRPP

Popularne


zobacz także

↑ na górę