Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Grzegorz Chłopek dołącza do iWealth

01.06.2020 | analizy.pl
Źródło: Shutterstock.com
Do iWealth Management dołączył Grzegorz Chłopek. Dotychczasowy prezes największego OFE w Polsce od teraz będzie dyrektorem zarządzającym i będzie wspierał usługę nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego prowadzoną dla klientów spółki 

Grzegorz Chłopek rozpoczął swoją przygodę z rynkiem kapitałowym w 1994 roku pracując jako makler w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego. Ostatnie 22 lata spędził w Nationale-Nederlanden Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym, gdzie przez wiele lat odpowiadał za dział inwestycji. Ostanie 8 lat pełnił funkcję prezesa zarządu.
 
W tym czasie NN PTE przesunęło się z pozycji 3. na 1. stając się największym towarzystwem emerytalnym na polskim rynku i największym inwestorem instytucjonalnym na Giełdzie Papierów Wartościowych z zaangażowaniem zbliżonym do 6% kapitalizacji polskich spółek notowanych w Warszawie. 
 
Komentarz Marka Rybca, prezes zarządu iWealth Management:
 
 – Decyzja o rozpoczęciu współpracy Grzegorza Chłopka z iWealth to naturalny ruch związany z rozwojem menedżerskim Grzegorza, a także modelu funkcjonowania naszej spółki. Po wielu latach pracy w korporacji Grzegorz podjął decyzję o współpracy z podmiotem mniejszym, ale bardzo kreatywnym, któremu przyświeca cel etycznej i wysoko jakościowej pracy z klientami.
 
Motorem pracy Grzegorza zawsze była długoterminowa współpraca z klientami oparta na transparentnej informacji oraz wysokim poziomie obsługi, tworząc w ten sposób środowisko zaufania i komfortu dla Klienta. To są tak samo bliskie idee dla mnie i dla iWealth, stąd bardzo szybko znaleźliśmy porozumienie w zakresie współpracy.
 
W iWealth Grzegorz jako dyrektor zarządzający będzie rozwijał współpracę spółki z klientami zamożnymi oraz instytucjami, a także wykorzystując swoje ogromne doświadczenie w zarządzaniu działem inwestycji oraz w oparciu o swoją wiedzę (m.in. licencja maklerska, CFA) istotnie wesprze spółkę w tworzeniu usługi nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego.
 
Mając wieloletnie doświadczenie na rynku kapitałowym Grzegorz Chłopek doskonale zna realia naszego biznesu i związanych z nim wymogów. Zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów niezmiernie ważną kwestią jest bezpieczeństwo swoich inwestycji, jakość doradztwa oraz jakość obsługi – w tych wszystkich aspektach rozpoczęcie współpracy z Grzegorzem to dla nas i dla mnie osobiście początek nowego etapu w spółce. Poza tym Grzegorz jest bardzo interesującym człowiekiem, więc doskonale pasuje do naszego zespołu!
 
 

TAGI:

Grzegorz ChłopekiWealthMarek Rybiec

zobacz także

↑ na górę