Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Dariusz Kędziora od sierpnia dołączy do Pekao TFI

28.05.2020 | analizy.pl
Pekao TFI zatrudniło Dariusza Kędziorę na stanowisko dyrektora Zespołu Zarządzania Instrumentami Dłużnymi Pekao TFI. Zastąpi Michała Stawickiego

Dariusz Kędziora to menedżer z ponad 13-letnim doświadczeniem w zarządzaniu portfelami dłużnymi na rynkach wschodzących (emerging markets). Od 2016 roku związany był z Aviva Investors w Londynie, a wcześniej z Aviva Investors Poland TFI. W latach 2013 i 2014 wraz z zespołem był nagrodzony nagrodą Alfa Analiz Online dla najlepszego funduszu papierów dłużnych.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Dariusz Kędziora posiada doświadczenie na międzynarodowych rynkach finansowych, zdobywał wyróżnienia za dobre wyniki zarządzanych portfeli, a zarządzane przez niego fundusze plasowały się w czołówkach grup porównawczych. Ostatnie kilka lat spędził w Londynie, gdzie zarządzał funduszami inwestującymi na rynkach krajów wschodzących, głównie w walutach lokalnych. Fundusze, którymi bezpośrednio zarządzał, miały aktywa rzędu kilkunastu miliardów złotych, jednak jego pomysły inwestycyjne były realizowane również w funduszach wielkości kilkudziesięciu miliardów złotych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu, zarówno portfelami benchmarkowymi, jak i absolutnej stopy zwrotu. Wierzę, że dzięki unikalnym kompetencjom, które wniesie do naszego zespołu, będziemy mogli zaproponować naszym klientom jeszcze ciekawsze i efektywniejsze strategie inwestycyjne – mówi Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Dariusz Kędziora ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku finanse i bankowość. Posiada międzynarodowy certyfikat z zakresu finansów i ekonomii oraz bankowości inwestycyjnej, który uzyskał na Uniwersytecie w Tilburgu (Holandia). Jest absolwentem licznych szkoleń i kursów m.in. Seth Godin’s AltMBA, programu „The Living Leader”, a także szkoleń z zakresu wystąpień publicznych. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Prywatnie prowadzi blog o rynkach finansowych i podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Równocześnie z Pekao TFI odchodzi Michał Stawicki, Dyrektor Zespołu Zarządzania Instrumentami Dłużnymi i wieloletni zarządzający częścią dłużną portfeli inwestycyjnych funduszy i subfunduszy Pekao.

Bardzo dziękujemy Michałowi za dotychczasową współpracę. Doceniamy jego znaczący wkład w zarządzanie aktywami naszych funduszy oraz w rozwój spółki. Równocześnie życzymy mu powodzenia oraz wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej – komentuje Jacek Babiński.

TAGI:

Dariusz KędzioraPekao TFIzmiany zarządzajacych

zobacz także

↑ na górę