Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Adrian Adamowicz prezesem Esaliens TFI

20.05.2020 | analizy.pl
Rada nadzorcza Esaliens TFI powołała Adriana Adamowicza na stanowisko prezesa zarządu towarzystwa

Rada Nadzorcza Esaliens TFI SA na posiedzeniu 19 maja 2020 roku powołała na stanowisko prezesa zarządu Esaliens TFI SA Adriana Adamowicza, który od marca 2019 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej oraz członka Komitetu Audytu w Spółce - podano w komunikacie.
Dotychczasowy prezes Tomasz Jędrzejczak, związany był z Esaliens TFI od początku działalności firmy, która do 2006 roku działała pod marką TFI Banku Handlowego, a następnie jako Legg Mason TFI (w latach 2006-2017). W grudniu 2016 r. akcje Towarzystwa zostały nabyte przez zarząd Spółki, jej pracowników oraz polskich inwestorów.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

- Z Esaliens TFI byłem związany od momentu rozpoczęcia pracy w strukturach Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego. Po ponad 25 latach przyszedł czas na przekazanie pałeczki zespołowi, który poprowadzi Spółkę przez kolejne etapy jej rozwoju na wymagającym rynku finansowym - powiedział Tomasz Jędrzejczak.

Tomasz Jędrzejczak pozostaje związany z Esaliens TFI jako jeden z akcjonariuszy i z tej pozycji będzie dalej wspierał firmę i obecny zarząd.

Esaliens TFI jest uznanym specjalistą w obszarze długoterminowych rozwiązań inwestycyjnych dla firm oraz w zarządzaniu portfelami klientów instytucjonalnych. Moim celem jest wzmocnienie konkurencyjnej pozycji i marki Esaliens TFI poprzez selektywny rozwój oferty w oparciu o zespół wyjątkowych specjalistów oraz sprawność operacyjną - podsumował Adrian Adamowicz.

Adrian Adamowicz posiada 27-letnie doświadczenie zdobyte w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. W latach 2009 – 2017 był dyrektorem zarządzającym w PKO Banku Polskim odpowiedzialnym m.in. za obszar sprzedaży bankowości detalicznej, w tym SME i Bankowość Prywatną oraz rozwój tradycyjnych i cyfrowych kanałów dystrybucji. Był członkiem rad nadzorczych PKO TFI, PKO Życie TU, PKO TU, PKO Leasing, Kredobank SA. Wcześniej pełnił funkcję prezesa AXA TFI, a poprzednio członka zarządu ds. sprzedaży w Pioneer Pekao TFI SA oraz szefa marketingu Pioneer Investments  w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Jako dyrektor sprzedaży instytucjonalnej współtworzył PKO/Credit Suisse TFI SA. Jest absolwentem Wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Handlowej (SGH) na kierunku Bankowość. Posiada tytuł Executive MBA, jest prelegentem na konferencjach w Polsce i za granicą.

TAGI:

Adrian AdamowiczESALIENS TFIzmiany we władzach, akcjonariat

zobacz także

↑ na górę