Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze konta oszczędnościowe – maj 2020

18.05.2020 | Jan Chojnacki
Nic nie może powstrzymać zmniejszającego się oprocentowania na kontach oszczędnościowych. Maj przynosi kolejne spadki, także wśród produktów promocyjnych

Po obniżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej doszło do znacznego obniżenia oprocentowania produktów oszczędnościowych. Ucierpieli na tym zarówno posiadacze lokat bankowych jak i kont oszczędnościowych. Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe, przyniesie nam dziś 3,5% w skali roku.
konta

Liderem majowego zestawienia jest Konto Oszczędnościowe - Bonus za aktywność Getin Banku, które już od dłuższego czasu znajduje się na szczycie tabeli. Jest to jedyne konto oszczędnościowe, które przynosi 3,5% zysku w skali roku. Promocja jest jednak ograniczona czasowo (do 31 maja), a limit środków z promocyjnym oprocentowaniem wynosi 10 tysięcy złotych.
 
Spadło z kolei oprocentowanie na obu kontach oszczędnościowych Pekao, z wcześniejszych 3% do 2,5%. Bankami, które wciąż oferują konta z oprocentowaniem 3% pozostają Alior Bank, Toyota Bank oraz Credit Agricole.
 
Spadło także oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - "Na Nowe środki" Getin Banku z wcześniejszego poziomu 2,7% do 2%.
 
Również bank Millennium postanowił dokonać obniżki oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit – nowe środki. Wcześniejsze oprocentowanie wynosiło 2,6%, obecnie jest to 2%.
 
Wraz z rozpoczęciem nowego okresu promocji, bank ING postanowił obniżyć promocyjne oprocentowanie na trzech kontach oszczędnościowych z poziomu 2,5% do 1%.

TAGI:

konta oszczędnościoweRPP

zobacz także

↑ na górę