Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Ranking funduszy inwestycyjnych (kwiecień 2020)

08.05.2020 | Jan Chojnacki
pobierz plik: pdf
Pod lupę wzięliśmy fundusze małych i średnich spółek, które w kwietniu osiągnęły najwyższą ocenę 12-mies.

Ranking funduszy inwestycyjnych Analiz Online pozwala w prosty i szybki sposób w ramach jednej grupy wyłonić najbardziej efektywne fundusze. Raport przygotowujemy co miesiąc w oparciu o wskaźnik information ratio, który obrazuje relację zysku do ponoszonego ryzyka. Fundusze o najwyższej efektywności otrzymują ocenę 5a lub 4a, rozwiązania najsłabsze 1a lub 2a, ocena 3a ma charakter neutralny.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Kwiecień przyniósł odreagowanie na rynkach akcji i bardzo dobre wyniki funduszy akcji polskich, szczególnie małych i średnich spółek. Dlatego to właśnie im się przyjrzeliśmy w najnowszym rankingu. Większość funduszy z najwyższymi ocenami utrzymuje je od dłuższego czasu. W samym kwietniu do tego grona dołączył MetLife Akcji Średnich Spółek, którego ocena 12-mies. skoczyła do 4a. To efekt wysokiej stopy zwrotu osiągniętej w kwietniu, a co za tym idzie poprawie wyników także w skali roku. W trzyletnim horyzoncie fundusz utrzymał najniższą ocenę 1a.

Najlepiej w całym zestawieniu wypada Skarbiec Małych i Średnich Spółek, który jako jedyny otrzymuje najwyższą możliwą ocenę 5a zarówno w krótkiej jak i długiem perspektywie i jako jedyny ma dodatnie stopy zwrotu w obu horyzontach (ponad 20%).

Wysokie oceny w obu horyzontach (4a lub 5a) otrzymały także MetLife: MetLife Akcji Małych Spółek oraz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek.

TAGI:

fundusze dłużneranking funduszywyniki inwestycyjne

zobacz także

↑ na górę