Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2020

20.04.2020 | Jan Chojnacki
Coraz ciężej o zyski na kontach oszczędnościowych, jednak promocyjne rachunki nadal pozwalają na odsetki rzędu 3,5-3,0%

Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej przełożyły się na spadek oprocentowania kont oszczędnościowych. W ciągu zaledwie jednego miesiąca stopa referencyjna NBP została obniżona z 1,5% do 0,5%.
 
W naszym comiesięcznym rankingu najlepszych kont oszczędnościowych również doszło do sporych zmian. Liderem zestawienia pozostało konto oszczędnościowe Getin Banku – Bonus za aktywność z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 3,5%.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

ranking

 
Bank Pekao postanowił nie zmienić promocyjnego oprocentowania zarówno na zwykłym Koncie Oszczędnościowym jak i Koncie Oszczędnościowym Premium. Zmianie uległo jednak oprocentowanie standardowe, które wynosi odpowiednio 0,3% i 0,4% w skali roku.
 
Spadło oprocentowanie na kontach w Nest Banku. Oprocentowanie konta Nest Skarbonka zostało obniżone z 3% do 2%. W przypadku konta Nest Oszczędności oprocentowanie spadło z 2,25% dla kwoty poniżej 50 tys. zł do 2,0%. Powyżej tej kwoty środki są oprocentowane na 1,75%.
 
Oprocentowanie konta oszczędnościowego T-mobile również zostało obniżone. W warunkach promocyjnych obecnie wynosi 2,5% w porównaniu do 3% w marcu. Spadło także jego oprocentowanie standardowe, które zostało uzależnione od 1-miesięcznej stopy WIBOR i pomniejszone o 0,6 pkt proc.
 
Wśród kont z oprocentowaniem 3% znajdziemy jedną nową pozycję – Konto Jakże Osobiste Alior Banku. Jednak aby uzyskać odsetki w tej wysokości należy spełnić warunek aktywności i wykonać transakcje kartami debetowymi o łącznej kwocie ponad 300 zł w określonym okresie. Promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do 20 000 zł.
 
Obecnie w ofercie banku ING można znaleźć dwie promocje, które pozwalają zwiększyć oprocentowanie konta o 2 pkt proc. Jedna z nich pozwala uzyskać dodatkowe odsetki z nowych środków, z kolei druga daje promocyjne oprocentowanie nowym klientom.
 
Spadające oprocentowanie dotknęło także beneficjentów programu 500+. W przypadku Pocztowego Konta 500+, przeznaczonego właśnie dla osób korzystających z rządowego programu rodzinnego, oprocentowanie zostało obniżone z 2,5% do 2,0%. Oprocentowanie standardowe i maksymalna kwota promocyjna nie uległy zmianie.
 
Także oprocentowanie konta City Gold zostało obniżone z wcześniejszych 2,5% do 0,8%, przez co konto zniknęło z naszego zestawienia. 
 
W zestawieniu pojawiło się z kolei Konto oszczędnościowe Toyota Banku, które pozwala na oprocentowanie środków powyżej 50 tys. zł na 2%.

TAGI:

konta oszczędnościoweRPP

zobacz także

↑ na górę