Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Szymon Ożóg nowym prezesem Nationale-Nederlanden PTE

09.04.2020 | Jan Chojnacki
Szymon Ożóg, dotychczasowy wiceprezes NN PTE, obejmie funkcję prezesa towarzystwa po Grzegorzu Chłopku

Nowy prezes Nationale-Nederlanden PTE posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z instytucjami rynku kapitałowego. W Nationale-Nederlanden pracował w latach 2004-2010, następnie przez wiele lat był związany zawodowo z Haitong Bank, gdzie pełnił rolę dyrektora Biura Maklerskiego, by w 2018 roku ponownie powrócić do Nationale-Nederlanden. Przez ostatnie dwa lata był wiceprezesem oraz dyrektorem ds. inwestycji w Nationale-Nederlanden PTE.
 
- To dla mnie wielki zaszczyt, że właśnie mi powierzono rolę nowego prezesa Nationale-Nederlanden PTE. Przez ostatnie dwa lata miałem okazję obserwować, jak nasza firma się rozwija oraz jak odpowiada na nowe potrzeby i zmiany rynkowe. Wiele energii poświęciliśmy na przygotowanie się do oferowania pracowniczych planów kapitałowych. Zaangażowanie oraz ciężka praca sprawiły, że po pierwszej turze wdrożenia jesteśmy na podium instytucji finansowych prowadzących PPK. Przed nami kolejne wyzwania w trudnym czasie, w którym obecnie się znajdujemy. Mam nadzieję, że wspólnie z całym zespołem będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Chcemy budować z nimi trwałe i angażujące relacje oraz w dalszym ciągu wzmacniać naszą rynkową pozycję – mówi Szymon Ożóg. 
 
Szymon Ożóg zastąpi na stanowisku prezesa Grzegorza Chłopka, który pełnił tę funkcję od 2012 roku, a zrezygnował pod koniec lutego 2020 roku. W ostatniej rozmowie z Robertem Stanilewiczem informował, że 1 czerwca tego roku poznamy jego dalsze plany zawodowe. 

TAGI:

zmiany we władzach, akcjonariat

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę