Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Rewolucja w świecie inwestycji – startują nowe Analizy.pl

06.04.2020 | analizy.pl
Znacznie szybszy, responsywny, wyposażony w najnowocześniejsze narzędzia analityczne, zapewniający dostęp do szerszej palety produktów finansowych – oto nowe Analizy.pl, największy w Polsce serwis o inwestowaniu w fundusze

Przyjazny, intuicyjny interface, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami UX/UI w połączeniu z innowacyjnymi narzędziami do samodzielnego wyboru, porównywania i analizy produktów inwestycyjnych, to odpowiedź spółki Analizy Online na nowe rosnące oczekiwania użytkowników.
 
Wdrożenie nowego serwisu Analizy.pl wpisuje się w cyfrową rewolucję w świecie inwestycji, która siłą rzeczy teraz przyspiesza. Nowy serwis to przede wszystkim odpowiedź na zmieniające się potrzeby inwestorów. Klienci funduszy oczekują wsparcia, edukacji i narzędzi do samodzielnego inwestowania. A nowe Analizy.pl pozwalają nie tylko porównywać wyniki funduszy, ale również spojrzeć na inwestycję przez pryzmat całego portfela – mówi Michał Duniec, prezes Analizy Online SA.
 
W serwisie udostępniono użytkownikom szereg nowych narzędzi, takich jak: porównywarki produktów, rozbudowane filtry do wyboru inwestycji, obserwowanie funduszy, czytelnię czy spersonalizowany newsletter. Jednak największym wyzwaniem było stworzenie profesjonalnego portfela inwestycyjnego, umożliwiającego nie tylko pełny backtesting inwestycji, złożonej z różnych typów funduszy, ale także bieżące jego monitorowanie. Portfele działają w czasie rzeczywistym i są wyceniane z uwzględnieniem najnowszych dostępnych wycen funduszy.
 
Zmiana nastąpiła nie tylko w obszarze funkcjonalnym. Zakres treści został rozbudowany o lokaty bankowe, polisy inwestycyjne, plany systematycznego oszczędzania. Wraz z uruchomieniem nowego serwisu, Analizy.pl wchodzą w obszar szeroko rozumianych oszczędności i inwestycji Polaków.

Termin uruchomienia nowego serwisu Analizy.pl został określony znacznie wcześniej i nie ma związku z ostatnimi wydarzeniami. – Prace nad nowymi Analizami.pl trwały od 2018 roku. Zakładaliśmy zwiększenie zainteresowania funduszami w sieci, przede wszystkim ze względu na uruchomienie PPK, postępującą digitalizację informacji czy wzrost liczby klientów funduszy. Siłę nowoczesnych rozwiązań cyfrowych widzimy szczególnie dobrze w czasach trwającej pandemii. Wyraźną przewagę konkurencyjną zyskują firmy, które wcześniej zainwestowały w nowe technologie, umożliwiające komfortowy kontakt z klientem bez wychodzenia z domu – dodaje Michał Duniec.

Nowy serwis Analizy.pl został przebudowany pod każdym możliwym względem. Oprogramowanie stworzono od nowa, podobnie jak autorską bibliotekę wykresów, realizującą zadania znacznie bardziej zaawansowane niż inne platformy dostępne na rynku. Jest w pełni responsywny – dotyczy to każdej funkcjonalności. Przygotowany został także do pełnienia w przyszłości roli tzw. Progressive Web Application („PWA ready”) – docelowo będzie stroną internetową, która na telefonach i tabletach zapewni użytkownikom doświadczenie natywnej aplikacji mobilnej.

Projekt graficzny, UX/UI serwisu oraz programowanie warstwy front-end powstały dzięki wspólnej pracy zespołu złożonego z pracowników Analizy Online i agencji Hype4. Za programowanie warstwy back-end odpowiadają programiści z Analizy Online.

Nowy serwis jest dostępny pod tymczasowym adresem https://beta.analizy.pl przez najbliższe 3 miesiące. W tym czasie równolegle funkcjonować będą dotychczasowa i nowa platforma. To czas dla użytkowników, by mogli stopniowo oswajać się z nowym produktem.

Jednocześnie informujemy, że od 6 kwietnia strefa po zalogowaniu będzie dostępna tylko na nowym serwisie Analizy.pl. Ponadto, subskrybenci naszego newslettera od teraz będą go otrzymać w nowej formie.

Zachęcamy do dzielenia się opiniami i sugestiami, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby odwiedzających serwis inwestorów.

zobacz także

↑ na górę