Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Aktywa PPK przekroczyły 0,5 mld zł

10.03.2020 | Anna Zalewska
Wartość aktywów funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK na koniec lutego 2020 wyniosła ok. 420 mln zł. Trzy dni później warte były już 542 mln zł

 
W samym lutym aktywa zgromadzone w PPK wzrosły o ok. 145 mln zł. Pozycję lidera, z dużą przewagą nad kolejnymi instytucjami, utrzymało PKO TFI, które jednocześnie podpisało najwięcej umów w ramach pierwszej tury PPK oraz najwcześniej uruchomiło pierwsze fundusze pod PPK. W lutym towarzystwo odnotowało wzrost aktywów o 52 mln zł do 148 mln zł. Na drugie miejsce wskoczyło TFI PZU, które notuje nieco wyższą dynamikę aktywów od swojego bezpośredniego konkurenta - Nationale Nederlanden PTE. Pierwsze z nich odnotowało wzrost aktywów o 21 mln zł do 57,4 mln zł. Natomiast aktywa zgromadzone w PPK prowadzonych przez Nationale Nederlanden PTE wzrosły o 19 mln zł do 56,1 mln zł na koniec lutego br.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Powyżej 20 mln zł na koniec lutego zgromadziły także: NN Investment Partners TFI  (wzrost o 12 mln zł) oraz Aviva Investors TFI (wzrost o 8 mln zł).

Z danych Polskiego Funduszu Rozwoju wynika, że 3 marca wartość zgromadzonych w PPK aktywów wyniosła 542 mln zł. Według prognoz PFR, na koniec kwietnia aktywa zgromadzone w PPK mają wzrosnąć do 1,1 mld zł, a do końca 2020 roku - do około 3 mld zł. Część tej kwoty będzie pochodziła z wpłat powitalnych, które trafiły lub trafią na konta PPK z Funduszu Pracy (łącznie ok. 400 mln zł, w tym w kwietniu 250 mln zł). 

TAGI:

aktywa PPKPPKwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę