Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Esaliens TFI szykuje ofensywę produktową

03.03.2020 | Esaliens TFI
Esaliens TFI intensywnie wdraża PPK w średnich firmach, które zgodnie z harmonogramem są do tego zobligowane od początku stycznia 2020 r.

W ostatnim czasie do zespołu Esaliens TFI dołączyły dwa uznane na rynku finansowym nazwiska – Marcin Szuba i Krzysztof Cesarz. W oparciu o nowe kompetencje w zespole TFI planuje również wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań dla klientów: funduszu z pogranicza medycyny i nowych technologii oraz funduszu rynku złota. Dalszy, dynamiczny rozwój oferty Esaliens TFI zamierza przeprowadzić jeszcze w III i IV kwartale 2020 r.
 
Marcin Szuba posiada szerokie kompetencje i 10-letnie doświadczenie związane z zarządzaniem globalnymi funduszami inwestycyjnymi z obszaru ochrony zdrowia. Z kolei Krzysztof Cesarz to uznany zarządzający specjalizujący się w inwestycjach zagranicznych. Unikalne kompetencje nowych zarządzających są już aktywnie wykorzystywane w obecnie działających produktach, takich jak portfele akcyjne funduszy czy Pracownicze Plany Kapitałowe, które w ramach stosowanej polityki inwestycyjnej dają możliwość globalnego inwestowania.
 
– Wprowadzenie PPK to ważny moment dla rynku inwestycyjnego oraz emerytalnego i tym samym dla nas – to bowiem kluczowe obszary działalności Esaliens TFI. Staramy się, by nasza oferta była dla klientów atrakcyjna, aktualna i żeby czuli się komfortowo z rozwiązaniami, które nasze TFI dla nich przygotowało. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci, zarówno ci instytucjonalni, jak i indywidualni, zwracają szczególną uwagę na sposób inwestowania swoich pieniędzy. Śledząc uważnie rynek chcieliśmy przygotować dla nich ofertę nie tylko wszechstronną, ale również kładącą nacisk na bezpieczeństwo powierzonych środków, co dla wielu z nich jest stałym priorytetem inwestycyjnym – wyjaśnia Jacek Treumann, członek zarządu Esaliens TFI.
 
Z badania przeprowadzonego przez Esaliens TFI wynika, że niemal 60% respondentów w przypadku PPK oczekuje od zarządzającego przede wszystkim bezpieczeństwa inwestycji, nawet przy stonowanych zyskach. Dodatkowo, aż 63% badanych wskazało, że zarządzający powinien inwestować środki PPK również za granicą, w akcje i obligacje. Bezpieczeństwo inwestycji i aktywne wykorzystanie wszelkich możliwości alokacyjnych kapitału, w tym zagranicznych, to jednocześnie  jedne z naczelnych zasad Esaliens TFI.
 
– Chcemy, by nasi klienci zawsze mieli możliwość reakcji na wydarzenia rynkowe, znajdując w ofercie Esaliens TFI adekwatne do swojej strategii rozwiązania. W oparciu o kompetencje naszej załogi jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe z obszaru inwestycyjnego. Stąd pomysł na fundusz rynku złota, w który już wkrótce przekształci się Esaliens Globalnych Zasobów oraz fundusz medyczno-technologiczny –  informuje Jacek Treumann.

TAGI:

fundusze medycznefundusze złotaPPK

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę