Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze konta oszczędnościowe – luty 2020

17.02.2020 | Jan Chojnacki
Wysoka inflacja utrudnia uzyskanie dodatniej realnej stopy zwrotu z każdego dostępnego w Polsce konta oszczędnościowego 

najlepsze

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Najwyżej oprocentowanym szeroko dostępnym kontem oszczędnościowym w Polsce jest obecnie Konto Oszczędnościowe - Bonus za aktywność, w ramach promocji Getin Noble Banku. Jego oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Jednak nawet najwyżej oprocentowane konto nie uchroni naszych pieniędzy przed spadkiem ich realnej wartości, jeśli inflacja w następnych miesiącach utrzyma się na wysokim poziomie. Przypomnijmy, że w styczniu roczna dynamika cen towarów i usług wyniosła 4,4%. Większość analityków spodziewa się, że w tym roku inflacja nieco osłabnie, ale i tak utrzyma się powyżej poziomu 3% w skali roku. To oznacza, że nie możemy liczyć na zarobek lokując środki bardzo bezpiecznie.
 
Czytaj również: Inflacja najwyższa od lat
 
Bank Pekao pozwala obecnie oprocentować 30 tysięcy złotych na promocyjnym Koncie Oszczędnościowym na 3% przez 4 miesiące. Jest to oferta dla nowych klientów, podobnie jak Konto Oszczędnościowe Premium, również oprocentowane na 3%, które co prawda ma krótszy czas trwania (120 dni), lecz limit oprocentowanych środków wynosi 100 tysięcy złotych.
 

Kilka kont oszczędnościowych znika z rankingu

Skończyła się promocja w City Handlowym, przez co z zestawienia zniknęła jedna lokata oprocentowana na 3%. Zniknęły także konta oferowane przez mBank, eKonto oszczędnościowe na nowe środki z mKontem Intensive oprocentowane na 2,7% oraz eKonto oszczędnościowe na nowe środki oprocentowane na 2,3%. Obecnie mBank oferuje jedynie konta z oprocentowaniem standardowym 0,4-0,7%.
 
Została przedłużona za to promocja Konta oszczędnościowego Citi Gold. Ta oferta przeznaczona jest dla bardziej zamożnych klientów, którzy utrzymują średnie saldo na koncie powyżej 400 tysięcy złotych.

TAGI:

konta oszczędnościowe

Popularne


zobacz także

↑ na górę