Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Aktywa funduszy inwestycyjnych (styczeń 2020)

13.02.2020 | analizy.pl
Na koniec stycznia wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wyniosła w sumie 270,2 mld zł. To wzrost o 0,8% względem poprzedniego miesiąca

Styczeń upłynął pod znakiem dużej zmienności na globalnych rynkach. Na czerwono świeciły się rynki akcji, w tym polska GPW. To negatywnie oddziaływało na aktywa funduszy inwestycyjnych, ale te ostatecznie wzrosły, głównie dzięki dodatniemu bilansowi sprzedaży i dobrym wynikom funduszy dłużnych. Na koniec stycznia wartość aktywów wyniosła w sumie 270,2 mld zł (0,8% m/m).

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Aktywa

W ujęciu wartościowym największy wzrost odnotowały fundusze dłużne. To segment z aktywami na poziomie 113,2 mld zł. W jego ramach duży wzrost wartości środków odnotowało kilka funduszy polskich obligacji korporacyjnych oraz tych z grupy dłużnych uniwersalnych.

Aktywa

Patrząc z góry na segment funduszy akcji, aktywa spadły o przeszło 0,3 mld zł, ale warto odnotować wzrost wartości środków zgromadzonych w funduszach akcji polskich małych i średnich spółek o ponad 144 milionów zł. Aktywa wzrosły za to w najmniejszym segmencie rynków surowców (o prawie 42 miliony złotych), głównie za sprawą wysokich wyników funduszy złota.

Aktywa

Na przestrzeni miesiąca prawie czterokrotnie wzrosły aktywa zgromadzone w funduszach zdefiniowanej daty w ramach pracowniczych planów kapitałowych (zaliczanych do segmentów funduszy mieszanych) do 232 mln zł na koniec stycznia.

Aktywa

TAGI:

wartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę